Իրավունք 13:54 09/03/2021 Հայաստան
ԲԴԽ նախագահն Արման Բաբաջանյանի կողմից էթիկայի կանոնների կոպիտ խախտման փաստը քննելու պահանջով դիմել է ԱԺ նախագահին
ԲԴԽ նախագահ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը դիմել է ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին Արման Բաբաջանյանի կողմից պատգմավորի էթիկայի կոպիտ խախտումները քննելու համար հանձնաժողով ստեղծելու գործընթաց սկսկելու պահանջով։
Վարդազարյանը դիմումում նշել է, որ մարտի 3-ին՝ ԱԺ նիստի ընթացքում Բաբաջանյանը հնչեցրել է իր պատին ու արժանապատվությունն արատավորող արտահայտություններ, դրսևորել է պատգամավորին ոչ հարիր վարքագիծ՝ խախտելով պատգամավորի էթիկայի կանոնները։

Политика 14:52 09/03/2021 Армения
Глава ВСС обратился к спикеру парламента Армении с требованием рассмотрения факта нарушения Бабаджаняном норм этики
Председатель Высшего судебного совета (ВСС) Армении Рубен Вардазарян обратился к спикеру Национального Собрания республики Арарату Мирзояну с требованием начать процесс создания специальной комиссии для рассмотрения грубых нарушений депутатской этики независимым депутатом НС Арманом Бабаджаняном.
Вардазарян в заявлении отметил, что 3 марта в ходе заседания НС Бабаджанян озвучил порочащие его честь и достоинство высказывания, проявил не подобающее депутату поведение, нарушив нормы депутатской этики.