Քաղաքական 10:21 30/03/2021 Արցախ
Ռուսաստանի խաղաղապահ զորակազմը շարունակում է ապահովել ապրանքների տարանցումը այն տարածքների միջև, որոնք Ադրբեջանի վերահսկողության տակ են հայտնվել 2020 թվականի նոյեմբերին:
Էներգիայի մատակարարման և ջրամատակարարման համակարգերը, սոցիալական օբյեկտները և բնակելի շենքերը վերականգնելու համար, Մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի ռուսական տասնմեկերորդ շարասյունը, որը բաղկացած է եղել 15 Կամազ մակնիշի ռազմական մեքենայից և ուղեկցող մեքենաներից, 80 տոննա բեռով Ստեփանակերտ-Մադաղիս-Քելբաջար երթուղով անցել է Քարվաճառի շրջան: Ըստ ՌԴ ՊՆ տարածած հաղորդագրության՝ մեքենաներում եղել են էլեկտրական սարքավորումներ, շինանյութեր և այլ  ոչ ռազմական պարագաներ:
Ռուս խաղաղապահների օժանդակությամբ արդեն տասնմեկ ավտոշարասյուն տեղափոխել է ավելի քան 1600 տոննա բեռ:
Ադրբեջանական կողմին օգնություն է ցուցաբերվել անցյալ տարվա նոյեմբերի 9-ին Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կնքված եռակողմ պայմանագրի պայմանների հիման վրա:

Society 14:30 30/03/2021 NKR
The Russian peacekeeping contingent continues to ensure the transit of goods between the territories that came under the control of Azerbaijan in November 2020, The Russian Defense Ministry reported on Tuesday.
To restore energy supply and water supply systems to social facilities and residential buildings, the eleventh Russian convoy of the Humanitarian Response Centre, consisting of 15 KamAZ military vehicles and escort vehicles, proceeded along the Stepanakert - Madagiz - Kelbajar route and delivered 80 tons of cargo to the Kelbajar region. This includes electrical equipment, construction equipment and materials.
In total, with the assistance of Russian peacekeepers, about 1,600 tons of cargo were transported in seven convoys, the source said.