Քաղաքական 12:13 10/04/2021 Արցախ
Արցախի ԱԳՆ-ն՝ Մարաղայի ջարդերի մասին. Մարդկության դեմ ուղղված հանցագործությունները վաղեմության ժամկետ չունեն
Ադրբեջանի կողմից Մարաղայում հայերի նկատմամբ իրականացրած ջարդերի 29-րդ տարելիցի կապակցությամբ Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է,
«Ապրիլի 10-ին լրանում է Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության Մարտակերտի շրջանի Մարաղա ավանի խաղաղ բնակչության դեմ իրականացված ցեղասպանության 29-րդ տարելիցը:
.Ադրբեջանական զորքերը, ներխուժելով Մարաղա, դաժանաբար սպանեցին և կտտանքների ենթարկեցին տեղի խաղաղ բնակչությանը, այդ թվում՝ կանանց, երեխաներին և ծերերին։
.Ոճրագործներն արժանացան պետական բարձր պարգևների, իսկ նրանց հրամանատարը՝ Ադրբեջանի Ազգային հերոսի կոչման, ինչը փաստում է, որ Ադրբեջանում հայատյաց և ցեղասպան քաղաքականությունը խրախուսվում է ամենաբարձր պետական  մակարդակով:
.Մարդկության և մարդկայնության դեմ ուղղված հանցագործությունները վաղեմության ժամկետ չունեն և պետք է դատապարտվեն։

Politics 12:23 10/04/2021 NKR
Artsakh on 29th anniversary of Maragha massacre: ‘Crimes against humanity have no statute of limitations’
The Artsakh Foreign Ministry issued a statement on the 29th anniversary of the Maragha massacre marked on April 10. The full text of the statement is provided below.
“April 10 marks the 29th anniversary of the genocide of the Armenian civilian population of Maragha settlement of the Martakert region of the Republic of Artsakh committed by the armed forces of Azerbaijan.
The Azerbaijani troops, having invaded Maragha, brutally killed and tortured the local civilian population, including women, children, and the elderly.
The perpetrators were awarded high state awards, and their commander was awarded the title of National Hero of Azerbaijan, which testifies that the Armenophobic and genocidal policy in Azerbaijan is encouraged at the highest state level.