Իրավունք 15:55 10/04/2021 Հայաստան
Ոստիկանության Նաիրիի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ Քասախ գյուղի Սարգսյան փողոցի շենքերից մեկի հետնամասում մի տղամարդ հայհոյանքներ է հնչեցնում և անկանոն կրակում:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խմբի ծառայողները պարզել են, որ Աբովյան քաղաքում հաշվառված 38-ամյա տղամարդը անկանոն կրակոցներ է արձակել, ինչի արդյունքում վնասվել է մի քաղաքացու «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենան։
Ոստիկանները տղամարդու ձեռքից վերցրել են «Ֆաբարմ» տեսակի 12 մմ տրամաչափի ողորկափող հրացանը։ Նա բերման է ենթարկվել ոստիկանության Նաիրիի բաժին։
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ դեպքի հանգամանքները և պատճառված վնասի չափը պարզելու ուղղությամբ: Կատարվում է քննություն։

Право 17:14 10/04/2021 Армения
В отдел полиции Наири поступила оперативная информация о том, что в задней части одного из домов на улице Саргсян села Касах мужчина произносит ругательства и беспорядочно стреляет.
Полиция передает, что выехавшие на место происшествия сотрудники оперативной группы выяснили, что зарегистрированный в городе Абовян 38-летний мужчина произвел беспорядочную стрельбу, в результате чего был поврежден автомобиль гражданина марки «Опель».
Полиция изъяла из рук мужчины ружье фирмы «Фабарм» калибра 12 мм. Он подвергнут приводу в отделение полиции Наири.
Принимаются меры по выяснению обстоятельств происшествия и размера причиненного ущерба. Ведется расследование.