Իրավունք 13:53 13/04/2021 Հայաստան
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, հետաձգեց այսօրվա դատական նիստը։
Դատավորը տեղեկացրեց, որ ապրիլի 27-ից գտնվելու է իր ամենամյա արձակուրդի մեջ։ Դատական նիստը հետաձգվեց մինչև մայիսի 4-ը, ժամը 13։00-ն։
ՀԻշեցնենք, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր չէր ներկայացել դատական նիստին։ Փաստաբան Հայկ Ալումյանը հայտնեց, որ  Ռոբերտ Քոչարյանը բժշկի ցուցումով հանձնել է Քովիդ-19-ի թեստ։ Նախագահը շփում է ունեցել կորոնավիրուսով հիվանդի հետ և այս պահին գտնվում է ինքնամեկուսացման մեջ։ Հայկ Ալումյանը դատարանին  ներկայացրեց թեստի հանձնումը հաստատող բժշկական փաստաթղթի էլեկտրոնային տարբերակը։
Բացի այդ, կորոնավիրուսային հիվանդության թեստ է հանձնել նաև նախագահի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը, ով նույնպես այս պահին գտնվում է ինքնամեկուսացման մեջ։

Право 15:13 13/04/2021 Армения
Суд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отложил сегодняшнее судебное заседание.
Судья сообщила, что с 27 апреля она будет находится в ежегодном отпуске. Судебное заседание перенесено до 13:00, 4 мая.
Напомним, что второй президент РА Роберт Кочарян сегодня также не явился на судебное заседание. Адвокат Айк Алумян сообщил, что по показанию врача Роберт Кочарян сдал тест на Covid-19. У президента был контакт с больным коронавирусом, и в данный момент он находится в самоизоляции. Айк Алумян представил суду электронную версию медицинского документа, подтверждающего прохождение теста.
Кроме того, защитник президента Арам Вардеванян, также сдал тест на коронавирус и в настоящее время находится в самоизоляции.