Թափառող շները 4 տարեկան երեխա են հոշոտել
Թափառող շները Բաշկիրիայի Սաֆարովո գյուղում չորս տարեկան երեխայի են հոշոտել: Ողբերգությունը տեղի է ունեցել այն ժամանակ, երբ տղան խաղալիս է եղել տան մոտ: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասվում է շրջանի դատախազության կայքում:
«Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ այսօր՝ ապրիլի 17-ին, առավոտյան չորս տարեկան մի տղա խաղալիս է եղել իր տան մոտ, որտեղ նրա վրա հարձակվել են մի քանի թափառող շուն: Ստացված վնասվածքներից երեխան տեղում մահացել է»,-հայտնել են նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Դատախազությունը ստուգելու է տեղական իշխանությունների կողմից բնակչության անվտանգ կենսամակարդակն ապահովելու միջոցառումների իրականացման գործընթացը: Մասնավորապես՝ կճշտվի, թե արդյոք իրականացվել են թափառող կենդանիների մեկուսացման աշխատանքներ:
Դեպքի վայր է ժամանել Ուչալինսկու դատախազ Իլդար Գիլմանովը, քննչական գործողությունները շարունակվում են:

Общество 16:56 17/04/2021 В мире
Стая бродячих собак загрызла четырехлетнего ребенка в Башкирии в селе Сафарово. Трагедия произошла в момент, когда мальчик играл возле дома, сообщается на сайте региональной прокуратуры, передает Газета.ru.
«По предварительной информации, сегодня утром, 17 апреля, четырехлетний мальчик играл около своего дома, где на него напали несколько бродячих собак.
От полученных повреждений ребенок скончался на месте», — заявили в пресс-службе ведомства.
Теперь прокуратура будет проверять исполнение органами местного самоуправления мероприятий по обеспечению безопасного проживания населения. В частности, будет выясняться, выполняют ли отлов бездомных животных.
Учалинский межрайонный прокурор Ильдар Гильманов прибыл на место происшествия, следственные действия продолжаются.