Քաղաքական 11:23 22/04/2021 Արցախ
Ավելի հաճախակի են դարձել ՊԲ մարտական դիրքերի և սահմանամերձ խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ արձակված կրակոցները. Արցախի ՊԲ
Վերջին օրերին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից տարբեր ուղղություներով խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
«Նշված խախտումների առանձնահատկությունը կայանում է նրանում, որ եթե նախկինում թշնամական կողմը հիմնականում կրակում էր դեպի օդ, ապա ներկայումս ավելի հաճախակի են դարձել ՊԲ մարտական դիրքերի և սահմանամերձ խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ արձակված կրակոցները:
Համոզված լինելով, որ նշված խախտումները նպատակ ունեն խուճապային տրամադրություններ ստեղծել Արցախի ազգաբնակչության շրջանում, ինչպես նաև ստվերել ռուսական խաղաղապահ առաքելության իրականացումը՝ կոչ ենք անում ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ նման սադրիչ գործողություններից և հավատարիմ մնալ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին»,- նշված է Արցաի ՊՆ հայտարարության մեջ:

Политика 12:44 22/04/2021 НКР
Участились выстрелы в направлении боевых позиций Армии обороны и приграничных мирных населенных пунктов – МО Арцаха
В последние дни ВС Азербайджана из огнестрельного оружия разного калибра нарушали режим прекращения огня в разных направлениях. Об этом говорится в сообщении пресс-службы министерства обороны Республики Арцах (НКР).
«Особенность указанных нарушений заключается в том, что, если раньше вражеская сторона стреляла преимущественно в воздух, то теперь участились выстрелы, произведенные в направлении боевых позиций Армии обороны и приграничных мирных населенных пунктов.
Будучи уверенными, что указанные нарушения направлены на создание панических настроений среди населения Арцаха, а также на то, чтобы бросить тень на осуществление российской миротворческой миссии, мы призываем азербайджанскую сторону воздерживаться от подобных провокационных действий и придерживаться достигнутых договоренностей», – говорится в сообщении министерства.