Հասարակություն 15:57 22/04/2021 Հայաստան
ԱԺ նախկին պատգամավոր, «Եվրոպական ինտեգրացիա» ՀԿ նախագահ Նաիրիա Կարապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
«Շուռնուխցի ազատամարտիկ Արարատ Աղաբեկյանին բերման ենթարկելու կադրերը նայելիս հիշեցի, թե ինչպես էին ադրբեջանցի հատուկջոկատայինները բերման ենթարկում Կարեն Պետրոսյանին, ում մի օր հետո սպանեցին և լկտիաբար հայտարարեցին, թե նա սրտի խնդիր ուներ:
Տղանե՛ր, դու հո թշնամի՞ չեք, էս ինչ եք անում: Կապիտուլյանտն երեկ սեփական բարդույթների մեջ թաղված հանձնարարեց «հանրությանը տեսանելի եղանակով» պատժել հայրենիքը պաշտպանող, իրենց սեփական կարծիքն ազատ արտահայտող արժանապատիվ հայերին, դուք էլ բառացի ընդունեցի՞ք:
Նիկոլի ու Ալիևի հետ «բանավոր պայմանավորվածությունների» հետևանքով ՀՀ գյուղում՝ Շուռնուխում, իր տունը կորցրած վատառողջ ազատամարտիկին շղթայված և բիրտ ուժով ու՞ր եք տանում, «պատժելու»:
Իրոք, նայեք Կարեն Պետրոսյանի կյանքի վերջին օրերի կադրերը Ադրբեջանի հատուկջոկատայինների հետ և ամաչեք:
Հիշեք, ամեն բան անցողիկ է, բայց ձեր երեխաները պետք է հպարտանան ձեզանով…»։
Շուռնուխցի ազատամարտիկ Արարատ Աղաբեկյանին բերման ենթարկելու կադրերը նայելիս հիշեցի, թե ինչպես էին ադրբեջանցի...

Общество 17:20 22/04/2021 Армения
Экс-депутат, президент общественной организации «Европейская интеграция» Наира Карапетян на своей странице в соцсети Facebook пишет:
«Просматривая кадры подвергания приводу воина-освободителя шурнухца Арарата Агабекяна, я вспомнила, как азербайджанский спецназ подверг приводу Карена Петросяна, которого днем позже они убили и нагло заявили, что у него были проблемы с сердцем.
Ребята, вы же не враги? Что вы делаете? Вчера капитулянт, погрязший в собственных комплексах, поручил «видимым для публики способом» наказать защищавших Родину, свободно выражающих свое мнение достойных армян, а вы приняли это в буквальном смысле?
Куда вы так грубо ведете закованного в наручники, имеющего проблемы со здоровьем воина-освободителя, потерявшего свой дом в селе Шурнух РА из-за «устных договоренностей» Никола и Алиева, чтобы «наказать» его?
Правда, посмотрите кадры последних дней жизни Карена Петросяна с азербайджанским спецназом и постыдитесь.