Քաղաքական 12:58 23/04/2021 Հայաստան
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը հայտնում է, որ դադարեցնում է պաշտոնավարումը։
Այսօրվանից դադարեցնում եմ պաշտոնավարումս որպես Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար։
Հետպատերազմյան իրավիճակում այս պատասխանատվությունն ստանձնել եմ բացառապես մեկ նպատակով՝ մեր ժողովրդի ուսերից օր առաջ թոթափելու սոցիալական այն արհավիրքը, որին բախվեցինք թշնամու կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի հետևանքով։
Այսօր կարող ենք արձանագրել, որ Արցախը հաղթահարել է սոցիալական ճգնաժամը և թևակոխել է զարգացման ծրագրերի և բնակարանաշինության փուլ, ինչի կապակցությամբ հայտնում եմ իմ գոհունակությունը և սոցիալական առաջնային մարտահրավերները համարում բավարար չափով հաղթահարված։
Միևնույն ժամանակ, պատերազմի ընթացքում վիրավորում ստացած մեր եղբայրների առաջնային սոցիալական խնդիրների լուծումը և պրոթեզավորման գործընթացը դրված են բավարար հիմքերի վրա՝ վերջնական արդյունքի հասնելու համար։

Politics 13:48 23/04/2021 Armenia
Armenia’s Minister of Labor and Social Affairs Mesrop Arakelyan has resigned, he said in a statement on Friday.
“Dear compatriots, today I am stepping down as Minister of Labor and Social Affairs. I have taken on this responsibility in the post-war period for the sole purpose of mitigating the social disaster that we faced as a result of the war unleashed by the enemy [Azerbaijan] against Artsakh,” he wrote.
"Today we can state that Artsakh has overcome the social crisis and entered a stage of development programs and house-building," Arakelyan said, adding the primary social challenges may be considered largely overcome.
“I would like to thank my colleagues in Armenia and Artsakh for the cooperation. Peace to our united homeland!” minister said.