Սպորտ 16:12 26/04/2021 Աշխարհում
Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը խոսել է Չեմպիոնների լիգայում «Ռեալի» հնարավոր որակազրկման մասին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։
Հիշեցնենք, որ ակումբը կարող է պատժամիջոցների ենթարկվել Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈՒԵՖԱ) կողմից, այն բանի համար, որ Մադրիդը Սուպերլիգայի հիմնադիրներից է, իսկ «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը գլխավորում է մրցաշարը:
«Անհեթեթ է մտածել, որ մենք չենք մասնակցելու Չեմպիոնների լիգային: Շատ խոսակցություններ կլինեն, բայց ես պարզապես կենտրոնանալու եմ խաղի վրա: Բայց կարծում եմ, որ մենք բոլորս ցանկանում ենք Մադրիդին տեսնել Չեմպիոնների լիգայում», - ասել է Զիդանը:
Սուպերլիգային մասնակցելու հայտ են երկայացրել անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդը», «Լիվերպուլը», «Մանչեսթեր Սիթին», «Արսենալը», «Չելսին», «Տոտենհեմը», իսպանական «Բարսելոնան», «Ռեալը», «Ատլետիկոն», ինչպես նաև իտալական «Ինտերը», «Միլանը» և «Յուվենտուսը»:

Спорт 16:19 26/04/2021 В мире
Главный тренер мадридского «Реала» Зинедин Зидан высказался о возможной дисквалификации «Реала» из Лиги чемпионов, передает Marca.
Как напоминает Газета.Ru, клубу могут грозить санкции от Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) из-за того, что мадридцы входили в число основателей Суперлиги, а президент «сливочных» Флорентино Перес является главой турнира.
«Абсурдно думать, что мы не будем участвовать в Лиге чемпионов. Будет много разговоров, но я просто сосредоточусь на игре. Но я считаю, что все мы хотим видеть Мадрид в Лиге чемпионов», — сказал Зидан.
О присоединении к Суперлиге официально объявили английские «Манчестер Юнайтед», «Ливерпуль», «Манчестер Сити», «Арсенал», «Челси», «Тоттенхэм», испанские «Барселона», «Реал», «Атлетико», а также итальянские «Интер», «Милан» и «Ювентус». В новом соревновании должны были принять участие 20 команд, 15 из них — на постоянной основе.
20 апреля из-за критики со стороны болельщиков, футболистов и представителей международных организаций о своем уходе из нового турнира объявили все шесть клубов АПЛ, а 21 апреля Суперлигу покинули мадридский «Атлетико» и миланский «Интер».