Առողջություն 11:06 11/05/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2678 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 243 նոր դեպք: Առողջացել է 475 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 11 մարդ:  Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 219596 դեպք, որոնցից 205675-ն` առողջացած, 4256-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1045 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5301 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8620 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1019359 թեստավորում:

Health 12:25 11/05/2021 Armenia
Armenia has confirmed 243 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 219,596 as of 11 a.m. Tuesday, May 11, the Ministry of Health reports.
475 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 205,675. The COVID-19 death toll has increased by 11 to 4,256. The figure does not include the deaths of 1,045  other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 8,620 active cases. As many as 1,019,359  tests have been performed in the country since the disease outbreak.