Առողջություն 11:16 13/05/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3723 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 267 նոր դեպք: Առողջացել է 674 մարդ: Առողջապահության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսից մահվան  19 մահվան դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով,  մայիսի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 220217 դեպք, որոնցից 206752-ն` առողջացած, 4291-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1050 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5341 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8124 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1026974 թեստավորում:

Health 12:28 13/05/2021 Armenia
Armenia has confirmed 267 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 220,217 as of 11 a.m. Thursday, May 13, the Ministry of Health reports.
674 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 206,752.
The COVID-19 death toll has increased by 19 to 4,291. The figure does not include the deaths of 1,050 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 8,124 active cases. As many as 1,026,974 tests have been performed in the country since the disease outbreak.