Քաղաքական 15:30 04/06/2021 Հայաստան
«Հունիսի 7-ից սկսում է քարոզարշավը, «Հայաստան» դաշինքը բավականին կազմակերպված և հնարավոր բոլոր ռեսուրսները մոբիլիզացրած մտնում է այդ գործընթացի մեջ»,- ասուլիսում ասաց «Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը:
Նա նշեց, որ այս պահի դրությամբ քիչ թե շատ ունեն իրենց անելիքների հստակ պատկերացումները քարոզարշավի կազմակերպման ձևաչափով:
«Ամբողջ հանրապետությունով մեկ բացել ենք տարածքային շտաբեր: Երևանում, ըստ համայնքների, ունենք կենտրոնական շտաբեր, նաև բազմաթիվ ենթաշտաբեր ողջ Հանրապետությունում:  Ընդհանուր մոտավորապես այս պահի դրությամբ 800-ից ավելի ենթաշտաբեր ունենք բացված, այդ գործընթացը շարունակվում է»,- տեղեկացրեց «Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբի ղեկավարը:
Նա նշեց, որ իրենց ոգևորում է այն հանգամանքը, որ վերջին 15 օրվա ընթացքում այցելությունները, հոսքը դեպքի «Հայաստան» դաշինքի շտաբեր մեծացել է, ինչը նշանակում է, որ հանրության մոտ արդեն հետաքրքրություն է սկսում ձևավորվել ոչ միայն ընտրական գործընթացի, այլ նաև իրենց դաշինքի նկատմամբ:
«Մենք բավականին վճռական ենք տրամադրված մաքսիմումն անել օգնելու մեր տեղի գործընկերներին, որպեսզի և քարոզչական, և կազմակերական աշխատանքներ լինեն բարձր մակադակի վրա, որպեսզի որևէ խնդիր չունենան, անախորժություններ տեղում չլինեն:
Մենք փորձում են առանց խնդիրներ ստեղծելու ուրիշների համար տանել մեր աշխատանքը և փորձել մեր բնակչությանն առաևին հերթին համոզել, քարոզել, հորդորել, որպեսզի անպայման մասնակցեն գալիք ընտրություններին, եթե մասնակցեն, ապա նաև ընտրեն մեր դաշինքը»,- ասաց Ա. Գևորգյանը:
Նրա խոսքով, այս պահի դրությամբ բավականին հետաքրքիր աշխատանք է սկսվել իրենց  ներկայացված ծրագրի քննարկման շուրջ, բազմաթիվ առաջարկություններ են ստացել, առաջիկայում սկսելու են մասնագիտական համայքների հետ առանձին քննարկումներ, հանդիպումներ:
«Կաշխատենք գտնել այն մարդկանց, որոնց հետո կփորձենք առաջիկայում համագործակցել:  Պրոցեսը չի ավարտվում հունիսի 20-ին: Կարծում եմ՝ երկիրն այս փոսից, ճահճից հանելու համար երկարատև ճանապարհ ունենք անցնելու»,- ասաց Արմեն Գևորգյանը:

Политика 16:37 04/06/2021 Армения
«С 7 июня начинается агитационная кампания к внеочередным выборам в Национальное Собрание Республики Армения, альянс «Армения» вступает в этот процесс весьма организованно, мобилизовав все возможные ресурсы», – заявил сегодня на пресс-конференции глава центрального предвыборного штаба альянса «Армения» Армен Геворкян.
Он отметил, что на данный момент у их есть более или менее четкое представление о своих дальнейших шагах по части формата организации агиткампании.
«Территориальные штабы альянса "Армения" открыты по всей республике. В Ереване – по административным районам – открыты центральные штабы, а также многочисленные менее крупные штабы – по всей республике. На данный момент по всей стране открыто более 800 штабов, и этот процесс продолжается», – указал Армен Геворкян.
По его словам, их воодушевляет то обстоятельство, что за последние 15 дней посещения, поток граждан в штабы выросли, что свидетельствует об интересе общественности не только к электоральному процессу, но и к альянсу «Армения».
«Мы настроены довольно решительно в том, чтобы приложить максимум усилий в вопросе оказания помощи нашим коллегам на местах – для проведения и агитационных, и организационных работ на самом высоком уровне, для исключения каких-либо проблем, неприятностей.
Мы пытаемся проводить свою работу, не мешая другим силам, убеждать, агитировать, призывать население  принимать активное участие в выборах и голосовать за нас», – добавил Геворкян.
По его словам, началась довольно интересная работа по обсуждению представленной альянсом «Армения» предвыборной программы, поступило множество предложений, в ближайшее время начнутся отдельные обсуждения и встречи с профессиональными сообществами.
«Мы постараемся найти людей, с которыми попытаемся сотрудничать в ближайшее время. 20 июня процесс не заканчивается. Я думаю, что нам предстоит пройти долгий путь, чтобы вытащить страну из этой пропасти, из болота», – сказал Армен Геворкян.