Քաղաքական 20:07 04/06/2021 Հայաստան
«Հայաստան» դաշինքը ներկայացնում է Ռոբերտ Քոչարյանի՝ ՊՆ, ոստիկանության, ԱԱԾ տարբեր տարիների բարձրաստիճան ղեկավարների և սպաների հետ հանդիպումից հատված։
«Անկեղծ ասեմ՝ ուրախացա, որ նման հանդիպում պետք է լինի։ Սա նշանակում է, որ ուժայիններն անհանգստացած են երկրի անվտանգությամբ»,- ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նրա խոսքով՝ անվտանգության ծառայողներն այսօր պետք է անհանգստանան, որ ծառայության բուն գործառույթը շեղվել է։
«Ոստիկանության համար, վստահ եմ, բարդ իրավիճակ է, երբ ոստիկանության մեծ թվով աշխատակիցներ ստիպված են լինում ապահովել զուտ մեկ մարդու անվտանգությունը»,- ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նախագահը նաև ողջունել է այն ոստիկաններին, ովքեր, հարգելով իրենց ուսադիրները, այս ընթացքում դուրս են եկել համակարգից։

Политика 20:29 04/06/2021 Армения
Альянс «Армения» представляет отрывок со встречи второго президента Армении, лидера альянса Роберта Кочаряна с высокопоставленными руководителями и офицерами Полиции, Министерства обороны и Службы национальной безопасности разных лет.
«Если честно, обрадовался, что такая встреча должна состояться. Это означает, что силовики обеспокоены безопасностью страны», – сказал Роберт Кочарян.
По его словам, сегодня силовиков должно беспокоить то, что основная функция службы нарушена.
«Я уверен, что это сложная ситуация для полиции, когда большое число сотрудников Полиции должны обеспечивать безопасность только одного человека», – сказал Роберт Кочарян.
Кочарян также поприветствовал сотрудников Полиции, которые из уважения к своим погонам покинули систему в этот период.