Առողջություն 11:06 08/06/2021 Հայաստան
ՀՀ-ում կորոնավիրուսային հիվանդության գրանցումից ի վեր առաջին անգամ COVID-19-ից մահվան դեպք չի գրանցվել:  Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից:
Երեկ կատարվել է 3067 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 73 նոր դեպք: Առողջացել է 105 մարդ։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունիսի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 223285 դեպք, որոնցից 214609-ն` առողջացած, 4463-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1091 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5554 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3122 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1108066 թեստավորում:

Health 12:10 08/06/2021 Armenia
Armenia on Tuesday reported zero daily deaths from coronavirus for the first time since the disease onset.
73 new cases of coronavirus have been confirmed in Armenia in 24 hours, bringing the national tally to 223,285, the Ministry of Health reports.
105 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 214,609.
The COVID-19 death toll stands at 4,463. The figure does not include the deaths of 1,091 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,122 active cases. As many as 1,108,066 tests have been performed in the country since the disease outbreak.