Առողջություն 11:06 08/06/2021 Հայաստան
ՀՀ-ում կորոնավիրուսային հիվանդության գրանցումից ի վեր առաջին անգամ COVID-19-ից մահվան դեպք չի գրանցվել:  Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից:
Երեկ կատարվել է 3067 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 73 նոր դեպք: Առողջացել է 105 մարդ։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունիսի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 223285 դեպք, որոնցից 214609-ն` առողջացած, 4463-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1091 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5554 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3122 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1108066 թեստավորում:

Здоровье 12:44 08/06/2021 Армения
С начала пандемии коронавируса случаев смерти от Covid-19 не зарегистрировано. Об этом сообщает министерство здравоохранения.
За минувшие сутки в Армении подтверждено 73 новых случая  заражения коронавирусом (при проведенных 3067 тестах), выздоровели 105 человек.
По положению на 11:00 вторника, 8 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 223285. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 214609 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4463.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но, согласно министерству здравоохранения, смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1091.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5554 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находится 3122 пациента. В общей сложности было проведено 1108066 тестирований.