ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:34 17/06/2021 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ընտրություններից առաջ, շատերի պես, Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն էլ է անում քայլեր, որպեսզի հնարավոր իշխանափոխությունից հետո իրեն ապահովագրի։ Պատմում են, որ նա 3 մասի է «կիսվել», ավելի ճիշտ՝ նրա շրջապատը երեք ճակատի է բաժանվել։
Մեկին ուղղորդել է Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած «Հայաստան» դաշինքին աջակցելու, մյուսին՝ Սերժ Սարգսյանի և Վանեցյանի «Պատիվ ունեմ»-ին, երրորդ ճակատում էլ աշխատում են Նիկոլ Փաշինյանի ու գործող իշխանության օգտին։ Այս թևում հատկապես ակտիվ է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Կամո Աղաջանյանը։
Քաշաթաղի նախկին ղեկավար Ռուսլան Խաչատրյանն էլ ընդդիմադիր թևերից մեկի հետ կապն է համակարգում, թե որ մեկի՝ չհաջողվեց պարզել։ Իսկ թե ինչպես է դրսևորվում ընդդիմությանը ցուցաբերած աջակցությունը, ասացին՝ «տեղահանված արցախցիներին «խրախուսում» են, որ նրանք էլ իրենց բարեկամների ու ծանոթների մոտ ընդդիմության լոբբինգն անեն»»։

Пресса дня 13:34 17/06/2021 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что президент Арцаха Араик Арутюнян, как и многие, предпринимает до выборов шаги, чтобы застраховать себя после возможной смены власти. Рассказывают, что он, а точнее его окружение, разделилось на три фронта.
«Один фронт он направил на поддержку возглавляемого Робертом Кочаряном блока «Армения», другой – блока «Честь имею» Сержа Саргсяна и Артура Ванецяна , а третий фронт работает для Никола Пашиняна и действующей власти. В этом крыле наибольшую активность проявляет бывший директор СНБ Камо Агаджанян.
Бывший руководитель Кашатага Руслан Хачатрян координирует связь с одним из оппозиционных крыльев, однако с каким, не удалось выяснить. На вопрос, в чем проявляется оказываемая оппозиции поддержка, нам сказали, что поощряют вынужденных переселенцев из Арцаха, чтобы они лоббировали оппозицию среди своих родственников и друзей», - пишет газета.