Քաղաքական 11:16 19/06/2021 Հայաստան
Հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները դիտարկելու համար Հայաստան են ժամանել ութ միջազգային կազմակերպությունների ու օտարերկյա հասարակակն կազմակերպությունների դիտորդներ։
ԿԸՀ պաշտոնական էջում հրապարակված տեղեկատվության համաձայն, ընտրությունների ընթացքին հետևելու են ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ, ԱՊՀ դիտորդական առաքելության, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի, ԵԵԽՎ, ԵԱՀԿ ԽՎ, ՀԱՊԿ ԽՎ, ՌԴ հանրային պալատի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության դիտորդները։
Հիշեցնենք, որ վաղը կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցում են 25 քաղաքական ուժեր, նրանցից չորսը դաշինքներ են։ Խորհրդարանական ընտրություններին այդ քաղաքական ուժերի ցուցակներով պատգամավորության թեկնածու է առաջադրվել ավելի քան 2500 թեկնածու։

Politics 12:20 19/06/2021 Armenia
Observers from eight international organizations and foreign NGOs have arrived in Armenia to observe Sunday’s snap parliamentary elections.
According to the information provided by the Central Electoral Commission (CEC), observers from the OSCE/ODIHR, CIS Observation Mission, CIS Interparliamentary Assembly, OSCE, OSCE PA, CSTO PA, Russian Public Chamber and International Organization of the Francophonie will monitor the elections.
Overall, 25 political forces, including 4 blocs, are running in the June 20 elections. More than 2,500 candidates are on the electoral lists of the political forces.