Քաղաքական 17:34 20/06/2021 Հայաստան
«Հայաստան» դաշինքի առաջնորդներից ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը քվեարկել է հանուն ուժեղ, անվտանգ, կայուն, բարեկեցիկ, ժողովրդավար ու անվտանգ Հայաստանի:
«Սա Սարդարապատ է, պետություն ունենալ-չունենալու ընտրություն է»,- Գեղարքունիքի Գեղամավան գյուղի 20/16 քվեարկությունը կատարելուց հետո լրագրողներին ասաց Ի.Սաղաթելյանը:
Նա նշեց, որ այսօր իրենց իրականացրած աշխատանքի ամփոփումն է լինելու և վստահություն հայտնեց, որ  ժողովուրդը հաղթանակ է արձանագրելու՝ պետականություն ունենալու և պետականությունը ժողովրդին վերադարձնելու, Հայաստանն ապրելու երկիր սարքելու  իմաստով:
«Վստահ եմ արդյունքների վրա, վստահ եմ, որ ամեն ինչ լավ է լինելու»,- ընդգծեց Իշխան Սաղաթելյանը:
Ինչ վերաբերում է ընտրակեղծիքների վերաբերյալ ահազանգերին, ՀՅԴ  ԳՄ ներկայացուցիչն ասաց. «Ակնհայտ է, որ գործող իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է, հանրապետության ամբողջ տարածքում կիրառվող վարչական ռեսուրսը, ոստիկանական ռեսուրսները, շտաբի անդամներին քաշքշելն ու բաժիններ հրավիրելը վկայում են իշխանության ջղաձգումների ու պարտության զգացումի մասին:
Մենք մինչև վերջ տեր ենք կանգնելու մեր յուրքանչյուր քվեին, այս պահին նաև ի զգուշացում իրենց՝ բոլոր արտոնյալները, որոնք ինչ ուզում, անում եմ, այդ թվում նաև Գեղարքունիքի մարզում, թույլ չենք տալու, կանխելու են, իսկ ընտրություններից հետո յուրաքանչյուրը հատ-հատ պատասխան է տալու»:

Politics 20:19 20/06/2021 Armenia
One of the ARF leaders, Ishkhan Saghatelyan, an Armenia bloc candidate, said he has voted for a strong, secure, stable, prosperous and democratic Armenia after casting his ballot in Sunday’s snap parliamentary elections.
“This is a new Sardarapat [battle], this is a choice between whether we will have a state or not,” Saghatelyan told reporters after voting at the 20/16 polling station in the village of Geghamavan in Gegharkunik Province.
He noted that today the results of the work done will be summed up, expressing confidence that the people will achieve a victory in terms of preserving statehood, returning it to the people and turning Armenia into a better place to live in.
“I believe that everything will be fine,” Saghatelyan said.
Addressing the reports of election fraud, the ARF Supreme Council member said: “The current authorities are apparently in agony; the misuse of administrative resources throughout the country, police forces, the cases of shoving members of our campaign offices and summoning them to police testify to the convulsions of the authorities and a feeling of defeat.”
“We will defend each vote casted in our favor to the end, but for now I warn all privileged people who do whatever they want, including in Gegharkunik Province. We will not allow it, we will prevent it and after the elections each of the violators will be held to account,” Saghatelyan said.