Քաղաքական 17:34 20/06/2021 Հայաստան
«Հայաստան» դաշինքի առաջնորդներից ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը քվեարկել է հանուն ուժեղ, անվտանգ, կայուն, բարեկեցիկ, ժողովրդավար ու անվտանգ Հայաստանի:
«Սա Սարդարապատ է, պետություն ունենալ-չունենալու ընտրություն է»,- Գեղարքունիքի Գեղամավան գյուղի 20/16 քվեարկությունը կատարելուց հետո լրագրողներին ասաց Ի.Սաղաթելյանը:
Նա նշեց, որ այսօր իրենց իրականացրած աշխատանքի ամփոփումն է լինելու և վստահություն հայտնեց, որ  ժողովուրդը հաղթանակ է արձանագրելու՝ պետականություն ունենալու և պետականությունը ժողովրդին վերադարձնելու, Հայաստանն ապրելու երկիր սարքելու  իմաստով:
«Վստահ եմ արդյունքների վրա, վստահ եմ, որ ամեն ինչ լավ է լինելու»,- ընդգծեց Իշխան Սաղաթելյանը:
Ինչ վերաբերում է ընտրակեղծիքների վերաբերյալ ահազանգերին, ՀՅԴ  ԳՄ ներկայացուցիչն ասաց. «Ակնհայտ է, որ գործող իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է, հանրապետության ամբողջ տարածքում կիրառվող վարչական ռեսուրսը, ոստիկանական ռեսուրսները, շտաբի անդամներին քաշքշելն ու բաժիններ հրավիրելը վկայում են իշխանության ջղաձգումների ու պարտության զգացումի մասին:
Մենք մինչև վերջ տեր ենք կանգնելու մեր յուրքանչյուր քվեին, այս պահին նաև ի զգուշացում իրենց՝ բոլոր արտոնյալները, որոնք ինչ ուզում, անում եմ, այդ թվում նաև Գեղարքունիքի մարզում, թույլ չենք տալու, կանխելու են, իսկ ընտրություններից հետո յուրաքանչյուրը հատ-հատ պատասխան է տալու»:

Политика 19:15 20/06/2021 Армения
Из членов альянса «Армения» представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян проголосовал за сильную, безопасную, стабильную, процветающую, демократическую Армению.
«Это Сардарапат, это выбор между тем, будем мы иметь государство или нет», – сказал И. Сагателян журналистам после голосования на участке №20/16 в селе Гегамаван Гегаркуникской области.
Он отметил, что сегодня будет подведение итогов проделанной работы, выразил уверенность, что народ зафиксирует победу – в плане сохранения государственности, возвращения государственности народу, превращения Армении в страну для жизни.
«Я уверен в результатах, уверен, что все будет хорошо», – подчеркнул Ишхан Сагателян.
По поводу сигналов о фальсификациях на выборах представитель Верховного органа АРФД заявил: «Очевидно, что действующая власть  находится в агонии, административные ресурсы, используемые по всей стране, ресурсы полиции, дергание представителей штабов и приглашение их в отделения свидетельствуют о конвульсиях властей и чувстве поражения у них.
Мы будет отстаивать каждый данный в нашу пользу голос до конца, а пока предупреждаю всех привилегированных, которые делают все, что хотят, в том числе и в Гегаркуникской области. Мы не допустим, предотвратим, а после выборы ответят все нарушители – по очереди».