Քաղաքական 12:31 20/06/2021 Հայաստան
«Քվեարկել եմ հանուն անվտանգ հայրենիքի, հզոր ու բարգավաճ Հայաստանի համար»,- այս մասին Առինջի 29/29 ընտրատեղամասում քվերարկելուց հետո լրագրողներին ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։
Պատասխանելով հարցերին, նա նորից բացառեց Փաշինյանի հետ կոալիցիա կազմելու հնարավորությունը։
Լրագրողի ճշտմանը, թե արդյո՞ք Խաչատուր Սուքիասյանը կարող է ամեն դեպքում ազդել նրա վրա՝ Փաշինյանի հետ կոալիցիա կազմելու հարցում, Ծառուկյանը  ծիծաղեց և ասաց․
«Դու քո ասածին հավատո՞ւմ ես, Ծառուկյանի վրա ով կարա ազդի։ Ծառուկյանին տարան ձերբակալեցին, չկարողացան Ծառուկյանի վրա ազդել։ Դրանք անիմաստ, դատարկ  խոսակցություններ են»։
Իսկ թե ինչպիսի Հայաստանում կարթնանք վաղը կամ արդյո՞ք կգոհացնեն  Ծառուկյանին ընտրությունների արդյունքները, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդը հետևյալն ասաց․
«Այսօր ժողովուրդը քվեարկում է ում օգտին ցանկանում է։ Ընտրողներն են որոշում իրենց ապագան։ Ամեն մեկը ներկյայացրել է իր ծրագիրը, որոշողը ժողովուրդն է, ժողովրդի ցավը տանեմ, ոնց գտնում է նպատակահարմար,ում հետ հույս է կապում նրան էլ իր ձայնը տալու է»։

Политика 13:44 20/06/2021 Армения
«Я проголосовал во имя безопасной Родины, сильной и процветающей Армении»,- заявил лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян после голосования на избирательном участке 29/29 в Ариндже.
Отвечая на вопросы журналистов, Царукян подтвердил, что исключает возможность коалиции с Пашиняном.
На уточнение журналиста, может ли Хачатур Сукиасян в любом случае повлиять на него в вопросе формирования коалиции с Пашиняном, Царукян рассмеялся и сказал:
«Ты веришь в то, что говоришь? Кто может повлиять на Царукяна? Царукяна арестовали, даже тогда не смогли повлиять на Царукяна. Это пустые, бессмысленные разговоры».
А на вопрос о том, в какой Армении он проснется завтра или как он отнесется к результатам выборов, лидер партии «Процветающая Армения» сказал следующее:
«Сегодня народ голосует за того, за кого хочет. Избиратели определяют свое будущее. Каждый представил свою программւ, решение за народом, как считает целесообразным, с кем связывает надежду, тому и отдаст свой голос».