Առողջություն 11:04 16/07/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4700 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 162 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 106 մարդ, գրանցվել է մահվան 2 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հուլիսի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 227 111 դեպք, որոնցից 218 128 -ն` առողջացած, 4558-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1110 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5668 կորոնավիրուսով հիվանդ:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3315 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 257 724 թեստավորում:

Health 12:05 16/07/2021 Armenia
Armenia has confirmed 162 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 227,111 as of 11 a.m. Friday, July 16, the Ministry of Health reports.
106 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 218,128.
The COVID-19 death toll has increased by 2 to 4,558. The figure does not include the deaths of 1,110 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,315 active cases. As many as 1,257,724 tests have been performed in the country since the disease outbreak.