Քաղաքական 12:07 28/07/2021 Հայաստան
Հուլիսի 28-ի գիշերը ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից իրականացված սադրանքին դիմակայելու ընթացքում զոհվել են ավագ լեյտենանտ Հայկ Հովհաննեսի Գևորգյանը, շարքային Կորյուն Արայիկի Հարությունյանը և շարքային Դավիթ Գառնիկի Քոչարյանը։ Այս մասին հայտնում են Պաշտպանության  նախարարությունից։
«Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,-նշում են ՊՆ-ից։
Մարտական գործողությունների ընթացքում հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈՒ երեք զինծառայող։ Նրանց առողջական վիճակի մասին տեղեկատվություն կտրամադրվի քիչ ավելի ուշ։

Politics 13:32 28/07/2021 Armenia
The Defense Ministry of Armenia has released the names of three servicemen, who were killed while repelling the Azerbaijani attacks on the Armenian positions in the early hours of Wednesday morning.
The fallen soldiers were identified as Senior Lieutenant Hayk Gevorgyan, privates Koryun Harutyunyan and Davit Kocharyan.
The ministry shares the grief of the loss, extending its condolences to the families and fellow servicemen of the deceased.
Three other Armenian soldiers sustained gunshot wounds during the hostilities. Further information on their health condition will be provided later, the ministry said.