Առողջություն 14:05 29/07/2021 Տարածաշրջան
Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 2 796 նոր դեպք: Երկրում վերջին 24 ժամում ապաքինվել է 2 088  մարդ: Վերջին օր ու գիշերվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է 17  պացիենտ: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։
Վերջին 24 ժամում երկրում կատարվել է 41 684 թեստ, այստեղից  23 712 -ը՝ հակագենի արագ և 17 972-ը՝ «Փի Սի Ար» թեստով:
Վրաստանում ընդհանուր առմամբ հաստատված է նոր կորոնավիրուսի  413 626 դեպք: Այստեղից ապաքինվել է 379 685 մարդ, մահացել 5 768 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ պատվաստվել է 450 026 մարդ, օրեկան՝ 17 133:
Երեկ, հուլիսի 28-ին, Վրաստանում արձանագրվել էր կորոնավիրուսի 3 141 նոր դեպք, ապաքինվել է 1 509 պացիենտ, մահացել է 20 մարդ:

Здоровье 19:08 29/07/2021 Регион
Грузинские эпидемиологи обнародовали статистику заражения коронавирусом в стране – за минувшие сутки сделано 41 684 теста на коронавирус и выявлено 2 796 случаев заражения, сообщается на правительственном сайте Stopcov.ge.
С начала пандемии в Грузии зафиксировано 413 626 случаев инфицирования, скончались 5 768 человек.
Показатель положительности (доля инфицированных из общего числа протестированных) по данным на 28 июля составляет 6,71%, за две недели – 5,73%, за семь дней – 7,0%.
Из 2 796 новых пациентов с COVID-19 в Тбилиси зафиксировано 1 359, пишет sputnik-georgia.
На данный момент в Грузии 28 147 активных случаев, из них 5 427 нуждаются в стационарном лечении, 1 811 человек находятся в ковид-гостиницах, 20 909 человек проходят курс лечения дома.