Քաղաքական 13:56 19/08/2021 Աշխարհում
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ ցանկանում է Ֆիոլենթ հրվանդանում և թերակղզում մեկ բաժակ շամպայն խմել Ղրիմի՝ Կիևի վերահսկողությանը վերադառնալուց հետո։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։
Ավելի վաղ Ուկրաինայի առաջնորդը հայտարարել է, որ Ուկրաինան ամեն ինչ անում է Ղրիմը Կիևի վերահսկողությանը վերադարձնելու համար: Նա հայտնել է, որ դրա համար գործարկվել է այսպես կոչված «Ղրիմի պլատֆորմը» ։
Լրատվական հրատարակությունը Զելենսկիին հարցրել է, թե ուր է նա առաջինը գնալու Ղրիմը Ուկրաինա վերադարձնելուց հետո, ինչին նա պատասխանել է.
«Օ..., ես այնտեղ շատ սիրված վայրեր ունեմ: Ես ուզում եմ գնալ ծով, մեր Սև ծով, ես իսկապես շատ եմ ուզում»։
Նա նաև ասել ե, որ իր ընտանիքը համեստ է ապրել և,որ նա մանուկ հասակում Ղրիմում չի եղել, այն սկսել է սիրել  միայն ուսանողական տարիներին:

Общество 15:02 19/08/2021 В мире
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что после "возвращения" Крыма под контроль Киева хочет поехать на мыс Фиолент и выпить на полуострове бокал шампанского "Новый Свет".
Ранее украинский лидер заявил, что Украина делает все, чтобы вернуть Крым под контроль Киева. Он сообщил, что для этого запущена так называемая "Крымская платформа".
Как передает РИА Новости, издание "Украинская правда" спросило Зеленского, куда он в первую очередь поедет после возвращения Крыма в состав Украины.
"О-о-о, у меня там много любимых мест.
Хочу на море, на наше Черное море, очень хочу. Мыс Фиолент, а затем Кастрополь, затем выпить бокал шампанского "Новый Свет", - сказал Зеленский в интервью, опубликованном в четверг.
Он также сообщил, что его семья жила скромно и в детстве он не бывал в Крыму, а полюбил его лишь в студенческие годы.