Առողջություն 11:08 06/09/2021 Հայաստան
Հայաստանում սեպտեմբերի 5-ին կատարվել է 4307 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 239 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է  446 հիվանդ, գրանցվել է 13 մահվան դեպք:
Սեպտեմբերի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 245 264 դեպք, որոնցից 229 559-ն` առողջացած, 4924-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1164 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6088 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9617 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 577 162 թեստավորում:

Health 11:56 06/09/2021 Armenia
Armenia has confirmed 239 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 245,264 as of 11 a.m. Monday, September 6, the Ministry of Health reports.
446 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 229,559.
The Covid-19 death toll has increased by 13 to 4,924. The figure does not include the deaths of 1,164 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 9,617 active cases. As many as 1,577,162 tests have been performed in the country since the disease outbreak.