Իրանի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանին
Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին ընդգծել է իր վարչակազմի պատրաստակամությունը զարգացնելու հարաբերությունները Հայաստանի հետ տարբեր ոլորտներում՝ նշելով, որ սերտ փոխգործակցությունը բխում է երկու հարևան երկրի շահերից և կամրապնդի տարածաշրջանային անվտանգությունն ու կայունությունը: Այս մասին տեղեկանում ենք «tasnimnews.com»-ից։
Ռայիսին այսօր առանձին ուղերձներ է հղել շնորհավորելով Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Փաշինյանին ուղղված խոսքում Իրանի ղեկավարը կարևորել է Թեհրանի և Երևանի միջև փոխադարձ կառուցողական հարաբերությունները, որոնք վերջին տարիներին քանակական և որակական աճ են գրանցել:
Նա նկատել է նաև, որ երկու հարևան երկրի լայն հնարավորությունները և նոր տարածաշրջանային ու միջազգային պայմաններն անհրաժեշտ են դարձնում փոխադարձ կապերի ամրապնդումը, երկկողմ համաձայնագրերի իրագործմանն ուղղված ջանքերը, փոխգործակցության ուղիների որոնումը և տարբեր ասպարեզներում կապերի խորացումը:

Politics 15:57 21/09/2021 Armenia
Iranian President Ebrahim Raisi expressed his administration’s willingness to boost relations with Armenia in various fields, saying closer mutual cooperation will fulfill the interests of the two neighbors and strengthen regional security and stability.
Raisi on Tuesday sent separate messages to Armenian President Armen Sarkissian and Prime Minister Nikol Pashinyan to congratulate the country's Independence Day, Tasnim News Agency reported.
In the message for the Armenian premier, the Iranian president hailed the mutually constructive relations between Tehran and Yerevan that have grown quantitively and qualitatively in recent years.
He also noted that the ample capacities of the two neighbors and the new regional and international conditions necessitate the promotion of mutual ties, stepped up efforts to implement the previous bilateral agreements, exploration of avenues for interaction, and strengthening of bonds in different arenas.