Քաղաքական 14:04 11/10/2021 Հայաստան
«ՀՀ ՊՆ գնումների գորընթացում թույլ տրված աննախադեպ կոռուպցիայի փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործով արդեն կալանավորված է երեք անձ. 2 բարձրաստիճան նախկին և գործող պաշտոնատար անձ և մեկ քաղաքացիական անձ:
Սակայն մինչ այժմ որևէ մեղադրանք չի առաջադրվել 2018թ-ի դեկտեմբերին ՀՀ ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանին, ինչը խիստ տարօրինակ է:
Ամբողջ խնդիրը կայանում է նրանում, որ առանց ԳՇ պետի համաձայնության և հաստատման զինամթերքը ՉԷՐ ԿԱՐՈՂ մուտքագրվել ՀՀ ԶՈՒ հաշվակշիռ, ինչը ենթադրում է, որ Արտակ Դավթյանը ևս անմասն չէ 4.5 միլիոն դոլարի հասնող կոռուպցիայի գործարքից:
Հ.Գ. Առայմ ձեռնպահ եմ մնում Նիկոլ Փաշինյանի այս գործարքից շահառու լինելու հանգամանքը քննարկելուց. ՉԵՄ ՀԱՎԱՏՈՒՄ, որ Փաշինյանը կարող էր տեղյակ չլինել այս գործարքից, իսկ Դավիթ Տոնոյանը կարող էր խաբել Նիկոլ Փաշինյանին:

Политика 16:39 11/10/2021 Армения
Депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Артур Казинян на своей странице в соцсети Facebook написал:
«В рамках уголовного дела, возбужденного по факту допущенной министерством обороны РА беспрецедентной коррупции в процессе закупок, арестованы трое лиц: два высокопоставленных бывших и действующих должностных лица и одно гражданское лицо.
Однако до сих пор не предъявлено какого-либо обвинения начальнику Генерального штаба ВС Армении Артаку Давтяну, занимавшему эту должность в декабре 2018 года, что крайне странно.
Вся проблема заключается в том, что без согласия и утверждения начальника ГШ ВС боеприпасы не могут быть приняты на баланс ВС РА, что предполагает, что Артак Давтян также причастен к коррупционной сделке, стоимость которой достигает 4,5 млрд долларов.
Р.S. Пока воздержусь от обсуждения того обстоятельства, что Никол Пашинян является бенефициаром этой сделки. НЕ ВЕРЮ, что он мог не знать об этой сделке, а Давид Тоноян мог обмануть Никола Пашиняна.