Առողջություն 14:23 13/10/2021 Արցախ
Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 12-ին կատարվել է 141 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 36 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ վարակակիրներից  26-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 4-ը՝  Մարտակերտի, 3-ը՝ Մարտունու և  3-ը՝ Ասկերանի շրջանների բնակիչներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 49  վարակակիր:  Բժիշկները  8 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 15-ինը՝ միջին ծանրության,  իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 14038 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1273-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Health 15:37 13/10/2021 NKR
Artsakh confirmed 36 new coronavirus cases in the past 24 hours, the Ministry of Health reported on Wednesday, October 13. In total, 141 Covid-19 tests were performed in the country on Tuesday.
25 infected patients are from Stepanakert, 4  - from Martakert, 3  - from Martuni and 3 - from Askeran region.
Currently, 49 coronavirus patients are hospitalized, while the patients with mild symptoms receive home treatment. 8 patients are said to be in serious condition.
An estimated number of 14,038  people have been tested for coronavirus in Artsakh in 2021, with 1,273 of them getting positive results.