Առողջություն 14:23 13/10/2021 Արցախ
Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 12-ին կատարվել է 141 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 36 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ վարակակիրներից  26-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 4-ը՝  Մարտակերտի, 3-ը՝ Մարտունու և  3-ը՝ Ասկերանի շրջանների բնակիչներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 49  վարակակիր:  Բժիշկները  8 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 15-ինը՝ միջին ծանրության,  իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 14038 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1273-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

13.10.2021. В Арцахе за сутки выявлено 36 новых случаев заражения коронавирусом
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 12 октября проведено 141 тестирование, в результате чего выявлено 36 новых случаев заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, 26 из носителей вируса – жители города Степанакерт, 4 – города Мартакерт, 3 – Мартунинского района, 3 – Аскеранского района.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 49 носителей вируса.
Состояние здоровья 8 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 15 – как средней тяжести, а пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 14038 человек, у 1273 из них результаты тестов оказались положительными.