12:21 19/10/2021 Հայաստան
ԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերով մշտական հանձնաժողովի ՔՊ-ական պատգամավորներն այսօր 8-րդ անգամ մերժեցին «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում:
Մինչ այդ Արթուր Ղազինյանը հայտարարեց, որ իր թեկնածության քննարկման հարցում իշխանությունը չի կարող ստիպել փոխել իր թեկնածուին, որքան էլ վերջինս նրանց սրտի մեջ տեղ չունենա:
Ղազինյանը հայտնեց, որ ընդդիմության իրավունքն է ներկայացնել թեկնածուին, իսկ իշխանությանը՝ մերժել նրան:
«Որպեսզի առարկայական լինի իմ խոսքը և մենք արագ անցնենք բովանդակային օրակարգային հարցերին, նորից կրկնելով, որ նախորդ նիստերում ինձ ուղղվել է 60-ից ավել հարցեր, արձագանքեր և պատասխաններ և մոտ 30-ից ավել ելույթ է հնչել, ես հրաժարվում եմ հարցերին պատասխանելուց և եզրափակիչ ելույթից և առաջարկում՝ անմիջապես անցնել քվեարկության»,-հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը:
Նիստը վարող Անդրանիկ Քոչարյանն էլ պնդեց, որ կանոնակարգի համաձայն շարունակելու է հարցուպատասխանը և ելույթները:
Կարճ քննարկումից հետո ԱԺ իշխանական մեծամասնության պատգամավորները դեմ քվեարկեցին Արթուր Ղազինյանի թեկնածությանը:

Politics 16:06 19/10/2021 Armenia
The Standing Committee on Defense and Security of the Armenian parliament on Tuesday refused to appoint lawmaker Artur Ghazinyan from the opposition Armenia faction as its deputy chairman for the eighth time. The ruling Civil Contract faction MPs of the committee again voted against his candidacy.
Prior to the vote, Ghazinyan stated the authorities cannot force the opposition to field a new candidate for the post.
"To make my speech more substantial and to quickly get to the issues on the agenda, reiterating that I was asked more than 60 questions at previous meetings and there were over 30 speeches and remarks, I refuse to answer the questions and my final speech and propose to immediately start the voting," he said.
In his turn, Chairman Andranik Kocharyan insisted that the question and answer session and speeches continue according to the rules of procedure. After the discussion the Civil Contract MPs voted against Artur Ghazinyan.