Քաղաքական 10:10 22/11/2021 Հայաստան
Արցախի հերոս Մենուա Հովհաննիսյանի մայրը՝ քաղաքական-հասարակական գործիչ Կարին Տոնոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է այսօր կայանալիք պահանջ-համահավաքի մասին.
«Ես ֆբ-ում 5000 ընկեր ունեմ, 38.500 հետևորդ, ամեն օր տասնյակ նամակներ եմ ստանում, թե մի բան արեք, խնդրում ենք, միայն գրելով ու խոսելով չի լինի.....
Այսօր ժամը 14.00 և 17.00 բոլոր իմ ծանոթ անծանոթ ընկերներին հրավիրում եմ Հանրապետության հրապարակ վարչապետից պահանջելու հրապարակել այն փաստաթուղթը, որը պատրաստվում է ստորագրել և հավուր պատշաճի զինել հայոց բանակն ու աշխարհազորը:
Այսօրվանից ոչ թե մի բան, այլ ամեն ինչ ենք անելու, որ կանխենք Հայրենիքի հանձնումը թուրքին, ռուսին կամ ամերիկացուն....
Սա մեր Երկիրն է, և մենք կարո՛ղ ենք այն պաշտպանել, ով վստահ չէ իր ուժերին, թող չխանգարի մեզ, արտաքին որևէ մի ուժ չպիտի գաղութացնի Հայաստանը, սա վերջնագիր է ՀԱՅԻ կողմից:

Политика 12:00 22/11/2021 Армения
Мать героя Арцаха Менуа Ованнисяна – общественно-политический деятель Карин Тоноян на своей странице в Facebook проинформировала о сегодняшнем сборе-требовании:
«У меня в Facebook 5000 друзей, 38.500 подписчиков, каждый день получаю десятки писем, что «пожалуйста, сделайте что-нибудь, вопрос только речами не решить…»
Сегодня в 14:00 и в 17:00 приглашаю своих знакомых незнакомых друзей на Площадь Республики потребовать от премьер-министра обнародовать документ, который готовится подписать, а также надлежащим образом вооружить армию и народное ополчение.
С сегодняшнего дня будем делать не что-то, а все, чтобы предотвратить сдачу Родины туркам, русским или американцам…
Это наша Страна, и мы можем ее защитить, кто не уверен в своих силах, пусть не мешает нам, ни одна внешняя сила не должна колонизировать Армению, это ультиматум АРМЯНИНА.