Առողջություն 11:25 27/11/2021 Հայաստան
Անցած մեկ օրվա ընթացքում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակված  517 նոր դեպք։ ԱՆ հրապարակած տվյալների համաձայն,  մեկ օրում կատարվել է  6631 թեստավորում,  1403 մարդ համարվում է առողջացած։
Անցած օրվա ընթացքում գրանցվել է  մահվան 26 դեպք: Համավարակից ի վեր Հայաստանում մահացել է 8 923 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Համավարակից ի վեր, տսռ պաշտոնական տվհալների, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 337552 դեպք, որոնցից 314020 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 14579 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7485 մահվան դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1438 է: Ընդհանուր կատարվել է 2 348 877 թեստավորում:

Health 12:13 27/11/2021 Armenia
Armenia has confirmed 517 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 337,552 as of 11 a.m. Saturday, November 27, the Ministry of Health reports.
Overall, 6,631 Covid-19 tests were conducted on November 26.
1,403 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 314,020.
The Covid-19 death toll has increased by 26 to 7,485. The figure does not include the deaths of 1,438 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 14,579 active cases. As many as 2,348,877 tests have been performed in the country since the disease outbreak.