Առողջություն 11:25 27/11/2021 Հայաստան
Անցած մեկ օրվա ընթացքում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակված  517 նոր դեպք։ ԱՆ հրապարակած տվյալների համաձայն,  մեկ օրում կատարվել է  6631 թեստավորում,  1403 մարդ համարվում է առողջացած։
Անցած օրվա ընթացքում գրանցվել է  մահվան 26 դեպք: Համավարակից ի վեր Հայաստանում մահացել է 8 923 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Համավարակից ի վեր, տսռ պաշտոնական տվհալների, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 337552 դեպք, որոնցից 314020 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 14579 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7485 մահվան դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1438 է: Ընդհանուր կատարվել է 2 348 877 թեստավորում:

Здоровье 11:46 27/11/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 517 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенном 6631 тесте), выздоровели 1403 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 26 человек. Общее число случаев с летальным исходом составило 7485.
Согласно сообщению Минздрава РА, зарегистрировано 1438 случаев смерти, когда у пациентов был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 8 923 человека с коронавирусом.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 27 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 337552. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 314020. На данный момент получают лечение 14579 пациентов.