Քաղաքական 20:11 30/11/2021 Հայաստան
ԱՄՆ դեսպանատունը հրապարակել է պատմական լուսանկար՝ հայ-ամերիկյան հարաբերությունների ուշագրավ դրվագներով
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը պատմական փաստեր է հրապարակել՝ հայ-ամերիկյան հարաբերությունների վերաբերյալ։
«Հայ-ամերիկյան գործընկերության 30-ամյակի հետ կապված հոբելյանական է լինելու թե՛ այս տարին, թե՛ եկող տարին, և մենք անդրադարձ կկատարենք տասնամյակների պատմություն ունեցող մեր հարաբերությունների հիշարժան դրվագներին ու փաստերին։
Այս լուսանկարում Հայաստանում ԱՄՆ 2-րդ դեսպան Պիտեր Թոմսենն է նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ։Դեսպան Թոմսենը ղեկավարել է ԱՄՆ դեսպանությունը 1995թ․ սեպտեմբերի 6-ից մինչև 1998թ․ սեպտեմբերի 6-ը:
Իսկ դուք ունե՞ք պատմական լուսանկարներ, որոնցում պատկերված են հայ-ամերիկյան հարաբերությունների ուշագրավ դրվագներ։ Եթե այո, ուրախ կլինենք տեսնել դրանք այս գրառման մեկնաբանություններում»,- գրված է դեսպանատան էջում:

Society 20:31 30/11/2021 Armenia
US Embassy continues publications of historic facts to mark the 30th anniversary of US-Armenia partnership
The US Embassy in Yerevan continues publishing historic photos in celebration of the 30th anniversary of establishing diplomatic relations between Armenia and the United States.
The photo published today on the Embassy Facebook page features the second US Ambassador to Armenia, Peter Tomsen, meeting with then President Robert Kocharyan. It notes that Peter Tomsen served in Armenia from September 6, 1995, to September 6, 1998.