Օրվա մամուլ 09:38 03/12/2021 Հայաստան
««Հայաստան» դաշինքի` նոյեմբերի 25-ին կազմակերպած «Սահմանազատման և սահմանագծման հիմնախնդիրներ» թեմայով լսումներն առաջին հայացքից լավ են անցել` մեծ թվով ելույթներ, հայտարարության տեքստ, լայն լուսաբանում: Սակայն, մեր տեղեկություններով, որոշ դժգոհություններ են եղել:
Կազմակերպիչները դժգոհ են մնացել, որ ոչ բոլոր հրավիրյալներն են եկել: Օրինակ` ԲՀԿ-ից և ՀՀԿ-ից ոմանք չեն եկել: Իսկ «Պատիվ ունեմ» դաշինքի որոշ ներկայացուցիչներ շատ կարճ են մնացել, արագ հեռացել են: Բանն այն է, որ դահլիճում ներկա է եղել Նորք-Մարաշի զինված բանդայի ղեկավար Արթուր Վարդանյանը, որը 2015-ին մեղադրվեց Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ մահափորձ նախապատրաստելու մեջ և բանտից ազատվեց 2019-ի սեպտեմբերին:
Եվ ՀՀԿ-ականները նրա ներկայությունն անթույլատրելի են համարել դահլիճում: Կազմակերպիչներն ասել են, որ լսումների մասին տեղեկանալով՝ ցանկացողները զանգահարել, գրանցվել և եկել են` շատերն առանց հրավերի, և ներկաների կազմը հնարավոր չի եղել ամբողջությամբ կանխատեսել: Մյուս կողմից էլ՝ եղել են մարդիկ, որոնք հրավերի են սպասել, չեն ստացել, նրանք էլ դժգոհ են մնացել դրանից»։

Пресса дня 12:10 03/12/2021 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что организованные фракцией «Армения» 25 ноября парламентские слушания по вопросу делимитации и демаркации границы, на первый взгляд, прошли хорошо: было много выступлений, текст заявления, широкое освещение. Однако, по сведениям издания, не все прошло гладко.
«Организаторы были недовольны  тем, что пришли не все приглашенные. А члены фракции «Честь имею» присутствовали на слушаниях недолго, быстро ушли. Дело в том, что в зале находился главарь обезвреженной в Норк-Мараше вооруженной группировки Артур Варданян, который в 2015 году обвинялся в подготовке покушения на Сержа Саргсяна и был освобожден в 2019 году.
Представители Республиканской партии посчитали его присутствие в зале недопустимым. Организаторы сказали, что узнав о слушаниях, желающие позвонили, зарегистрировались и пришли, многие без приглашения и состав присутствующих невозможно было полностью прогнозировать. С другой стороны, были люди, которые ждали приглашения, но не получили, и остались недовольны этим», - пишет газета.