Քաղաքական 09:00 16/12/2021 Տարածաշրջան
ԱՄՆ-ում Թուրքիայի նախկին դեսպան Սերդար Կիլիչը  Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում հատուկ ներկայացուցիչ կնշանակվի: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ,  հայտարարել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մեվլութ Չավուշօղլուն։
«Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շրջանակում մեր հատուկ ներկայացուցիչ կնշանակվի ԱՄՆ-ում Թուրքիայի նախկին դեսպան Սերդար Կիլիչը»,- ասել է Չավուշօղլուն ТРТ հեռուստաալիքի եթերում։
Հիշեցնենք՝  ավելի վաղ « Չավուշօղլուն հայտարարել էր, որ  Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման համար շուտով փոխադարձաբար հատուկ ներկայացուցիչների կնշանակեն։

Politics 10:22 16/12/2021 Region
The Turkish foreign ministry has named Serdar Kilic, a career diplomat and Ankara’s former ambassador to Washington as its envoy for talks with Armenia.
To remind, on Monday, Turkish foreign minister Mevlut Cavusoglu said that Ankara and Yerevan would appoint special representatives to normalize relations in the near future.
Armenia hailed Cavusoglu’s statement on the appointment of a special representative to normalize relations with Yerevan and said it would assign its own envoy to start a dialogue. Yerevan has not yet named its representative.