Քաղաքական 09:15 16/12/2021 Հայաստան
Խոշորացված Վանաձոր համայնքի «Հայրենիք» կուսակցության կողմից քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված, համայնքի ավագանու նորընտիր անդամ Վահե Դոխոյանը դիմել է Վանաձոր, Գուգարք, Շահումյան և Դարպաս համայնքների  բնակիչներին։
«Իշխանությունների ապօրինի գործողությունների հետևանքով ձերբակալվել է «Մամիկոն Ասլանյան» դաշինքի ղեկավար Մամիկոն Ասլանյանը։
Չնայած Վանաձոր համայնքում տեղի ունեցած ՏԻՄ ընտրություններում «Հայրենիք» կուսակցության Լոռու մարզային  կառույցի տեղական քաղաքական թիմը հանդես է եկել «Մամիկոն Ասլանյան» դաշինքի մրցակից ուժ, սակայն՝ որպես մեր օգտին քվեարկած վանաձորցիների լիիրավ ներկայացուցիչներ, դատապարտում ենք մեր համայնքի բնակիչների ձայների մեծամասնությունը ստացած դաշինքի ղեկավարի նկատմամբ փաստացի քաղաքական հետապնդման բոլոր փորձերը։
Իշխանությունների նման ապօրինի գործելաոճը որակում ենք Վանաձոր համայնքի անխտիր բոլոր բնակիչների ազատ կամարտահայտության արդյունքների և ժողովրդավարության տարրական նորմերի ոտնահարում, մեր բնակիչների վստահությունը վայելող ընդդիմադիր քաղաքական գործիչներին լռեցնելու և ասպարեզից դուրս մղելու անթաքույց ու ապարդյուն փորձ։
Հավաստիացնում ենք, որ մեր ունեցած բոլոր հնարավորություններով և միջոցներով թույլ չենք տալու, որպեսզի խաթարվի վանաձորցիների կամքն ու ցանկությունը՝ ունենալու հենց իրենց ընտրության արդյունքում ձևավորված տեղական ինքնակառավարման մարմին։

Политика 15:54 16/12/2021 Армения
Выдвинутый партией «Родина» кандидата в мэры укрупненной общины Ванадзор, новоизбранный член Совета старейшин города Ваге Дохоян обратился к жителям Ванадзора, Гугарка, Шаумяна и Дарпаса.
«В результате незаконных действий властей задержан руководитель блока "Мамикон Асланян" Мамикон Асланян.
Хоть и на выборах в ОМС в общине Ванадзор местная политическая команда лорийской областной структуры партии "Родина" выступала в качестве конкурирующей с блоком "Мамикон Асланян" силы, однако, как полноправные представители проголосовавших за нас ванадзорцев, мы осуждаем все попытки политического преследования руководителя блока, получившего большинство голосов жителей Ванадзора.
«Мы характеризуем такие противозаконные действия властей как нарушение результатов свободного волеизъявления всех жителей Ванадзора, элементарных норм демократии, явную и бесполезную попытку заставить замолчать пользующихся доверием наших жителей оппозиционных политиков и вывести их из борьбы», – отметил он.
Уверяем, что используем всех имеющиеся у нас возможности и средства, чтобы не допустить попрания воли и желания ванадзорцев – иметь орган местного самоуправления, сформированный в результате их голосования.