Առողջություն 11:20 20/12/2021 Հայաստան
Հայաստանում դեկտեմբերի 19-ին կատարվել է 4897  թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 72 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 364  հիվանդ, գրանցվել է մահվան 6  դեպք:  Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 20-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 343708 դեպք, որոնցից 328799 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 5513պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7903 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1493 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Здоровье 12:02 20/12/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 72 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 4897 тестах), выздоровели 364 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 6 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1493.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 20 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 343 708. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 328 799. На данный момент получают лечение 5513 пациентов.