Նիկոլ Փաշինյանը Վրաստանում է
Նիկոլ Փաշինյանը Թբիլիսիում առանձնազրույց է ունեցել Վրաստանի կառավարության ղեկավար Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ։
Կառավարությունից հայտնում են, որ զրուցակիցները կարևորել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի անցկացումը, որը միտված է երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը։
Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին համոզմունք են հայտնել, որ երկու երկրների տնտեսական կապերի ընդլայնման մեծ ներուժ կա և ջանքերը պետք է ուղղել այն լավագույնս և արդյունավետ իրացնելու ուղղությամբ։
Երկու երկրների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել նաև Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումների, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

Политика 17:06 20/12/2021 Регион
Никол Пашинян в рамках визита в Тбилиси провел беседу с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
Как сообщается на сайте правительства, собеседники подчеркнули важность проведения очередного заседания Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Грузией, которое направлено на дальнейшее развитие и укрепление двусторонних торгово-экономических отношений.
Никол Пашинян и Ираклий Гарибашвили выразили уверенность в том, что существует большой потенциал для расширения экономических связей между двумя странами и необходимо приложить усилия на его реализацию наилучшим и эффективным образом.
Собеседники обменялись мнениями вокруг развитий на Южном Кавказе, а также по представляющим двусторонний интерес другим вопросам.