Օրվա մամուլ 09:44 28/01/2022 Հայաստան
«Հրապարակ». ՔՊ-ն նախագահի թեկնածու է փնտրում. Արայիկ Հարությունյանի թեկնածության շուրջ տարաձայնություններ կան
«Իշխող թիմում ՀՀ նախագահի առայժմ մեկ անուն է շոշափվում՝ Արայիկ Հարությունյանի անունը, սակայն այս թեկնածությունն արդեն իսկ հանրային սուր քննադատության է արժանացել և ՔՊ թիմում էլ են դեմ նրան: ԿԳՄՍ նախկին նախարար, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի թեկնածությունը Քաղպայմանագրում միանշանակ չեն ընդունել: \
Չնայած խմբակցությանը դեռևս պաշտոնապես չի ներկայացվել Հարությունյանի թեկնածությունը, բայց ՔՊ վարչությունում օնլայն քննարկումներ են անում և տարաձայնություններ կան այս թեկնածության շուրջ:
Թիմում այլ թեկնածուներ են փնտրում, բարձրացնում են Արարատ Միրզոյանի, Ալեն Սիմոնյանի, անգամ Արամ Սարգսյանի թեկնածությունն են առաջադրում, սակայն Փաշինյանը հակված է նշանակել մեկին, որի հավատարմությանն ու հնազանդությանը կասկածելու առիթ այս 4 տարիներին երբևէ չի ունեցել, իսկ նման մարդիկ մատների վրա հաշված են»։

Пресса дня 12:47 28/01/2022 Армения
«Грапарак»: В «Гражданском договоре» ищут кандидатов, вокруг кандидатуры Араика Арутюняна есть разногласия
Газета «Грапарак» пишет, что в правящей команде сейчас муссируется имя одного кандидата на пост президента Армении – Араика Арутюняна, однако его кандидатура уже удостоилась острой общественной критики, в команде «Гражданского договора» также выступают против ее выдвижения.
«Кандидатура руководителя аппарата премьер-министра, бывшего министра образования, науки, культуры и спорта была неоднозначно воспринята в «Гражданском договоре». Хотя кандидатура Арутюняна пока официально не представлена фракции, в правлении «Гражданского договора» проводятся онлайн обсуждения и есть разногласия вокруг его кандидатуры.
В команде ищут других кандидатов, говорят о выдвижении Арарата Мирзояна, Алена Симоняна и даже Арама Саркисяна, однако Пашинян склоняется к назначению человека, в преданности и покорности которого у него не было повода сомневаться, а таких людей можно по пальцам перечислить», - пишет газета.