Ադրբեջանը կրակել է հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում. ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե հունվարի 27-ին ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ՝ ապատեղեկատվություն է։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
«Իրականում, հունվարի 27-ին, ժամը 22։00-ի սահմաններում, սահմանի նշված հատվածում, մի քանի անկանոն կրակահերթ է արձակվել ադրբեջանական կողմից, որոնց հայկական ստորաբաժանումները չեն պատասխանել»,- նշում են պաշտպանության նախարարությունից։

Society 18:52 28/01/2022 Armenia
The report released by the Defense Ministry of Azerbaijan alleging on January 27 the units of the Armenian Armed Forces opened fire at the positions of the Azerbaijani army  in the north-eastern direction of the Armenian-Azerbaijani border is disinformation, the defense ministry said in a statement on Friday.
"In reality, on January 27, at 22:00, the Azerbaijani side opened irregular fire in the mentioned direction of the border, while the Armenian units didn't respond to that," the ministry added.