Քաղաքական 10:00 28/02/2022 Աշխարհում
Ռուսական և ուկրաինական պատվիրակությունների միջև բանակցությունները կսկսվեն երկուշաբթի առավոտյան: Այդ մասին կիրակի օրը հայտնել է ՏԱՍՍ-ի աղբյուրը։
«Սա հետաձգում չէ, հանդիպումը կլինի առավոտյան, պատճառը ուկրաինական պատվիրակության նյութատեխնիկական ապահովումն է»,- ասել է աղբյուրը։
Ավելի վաղ բանակցություններում ռուսական պատվիրակության ղեկավար, նախագահի օգնական Վլադիմիր Մեդինսկին հայտնել էր, որ կիրակի օրը ուկրաինական կողմի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել բանակցություններ վարել Բելառուսի Գոմելի շրջանում։
Ռուսական պատվիրակությունն արդեն Մինսկից մեկնել է հանդիպման վայր։ Ռուսաստանի և ՏԱՍՍ-ի աղբյուրը հայտնել է, որ Ուկրաինայի պատվիրակությունների հանդիպման կոնկրետ կետը չի բացահայտվի։

Политика 11:52 28/02/2022 В мире
Площадка для переговоров делегаций России и Украины подготовлена, об этом заявил пресс-секретарь министерства иностранных дел Беларуси Анатолий Глаз.
Переговоры начнутся, как только делегации прибудут к месту встречи.
Белорусская сторона готова организовать процесс в любую минуту, такую информацию пресс-служба разместила на своей страничке в соцсети Fасebook.
Российская делегация находится на территории Беларуси с воскресенья, 27 февраля. Предварительно планировалось, что переговоры должны начаться в этот день, однако делегация Украины задержалась из-за долгой дороги: по соображениям безопасности они поехали через территорию Польши, передает Sputnik Беларусь.