Քաղաքական 09:55 07/05/2022 Հայաստան
Մեր քաղաքացիներն արթնանցման պրոցեսի մեջ են, բոլորը վարակված են ազգային ազատագրական շարժման գաղափարախոսությամբ. Խաչիկ Գալստյան
«Հայրենիք» կուսակցության անդամ Խաչիկ Գալստյանն ընտանիքով մասնակցում է դեպի Վանաձոր ավտոերթին։ Նա ենթադրում է, որ հազարավոր մեր հայրենակիցներն այս ավտոերթի մասնակիցը կլինեն։
«Երբ 20-21 օր առաջ կանգնեցինք Ազատության հրապարակում և ասացինք՝ արթնացիր հայ մարդ, փաստենք, որ տասնյակ, հարյուր հազարավոր քաղաքացիներ արթնանցման պրոցեսի մեջ են, բոլորը վարակված են ազգային ազատագրական շարժման գաղափարախոսությամբ»,- ասաց Խ.Գալստյանը։
Նա նշեց, որ մարզային երթերն էլ շատ կարևոր ուղերձ ունեն. «Մեր մարզերը մեր հայրենիքի անբաժան մասն են, վարակվեն այս ֆանտաստիկ էնեգետիկայով, ազգային ինքնաազատագրման գաղափարներով, ազգովի մեկ բռունցք դառնանք, հասնենք մեր գերակա նպատակներին»։
Խ. Գալստյանն ասաց, որ ոչ միայն Վանաձորից, հարակից շրջաններից ունեն տասնյակ, հարյուրավոր զանգեր իրենց միանալու համար։
«Վստահ եմ, որ մեր քաղաքացիները կմիանան մեզ, և մենք մի բռունցք դարձած արտաքին թշնամուն և ներքին այն բախտախնդիրներին, ովքեր տորպեդահարում են Հայաստանի ու Արցախի զարգացմանը, դուրս կշպրտենք  ու ազգովի կկերտենք մեր երազած Հայաստանը»,- նշեց «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Խաչիկ Գալստյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր «Դիմադրություն» շարժումը Վանաձորում ժամը 13։00-ին հրավիրել է  հանրահավաք։ Երևանից ցանկացողներն ավտոերթով գնում են դեպի Վանաձոր։

Хачик Галстян: Наши граждане в процессе пробуждения, все они заражены идеологией национально-освободительного движения
Член политсовета партии «Айреник» («Отечество») Хачик Галстян с семьей принимает участие в автопробеге из Еревана в Ванадзор. Он предполагает, что в нем примут участие тысячи наших соотечественников.
«20-21 день назад мы вышли на площадь Свободы и сказали – "Пробудись, армянин". Давайте констатируем, что десятки, сотни тысяч граждан в процессе пробуждения, все они заражены идеологией национально-освободительного движения», – сказал Х.Галстян.
Он отметил, что у областных шествий также очень важный месседж: «Наши области – неотъемлемая часть нашей Родины, пусть они заразятся этой фантастической энергетикой, идеями национального самоосвобождения, давайте всей нацией сплотимся в кулак, достигнем наших приоритетных целей».
Х. Галстян указал, что не только из Ванадзора, но и из соседних районов они получают десятки, сотни звонков о присоединении к ним.
«Я уверен, что наши граждане к нам присоединятся, мы, сплотившись в единый кулак, внешнего врага и авантюристов в самой Армении, торпедирующих ее развитие и развитие Арцаха, выкинем из нашей Родины и всей нацией построим ту Армению, о которой мечтаем», – сказал Хачик Галстян.
Напомним, сегодня в 13:00 движение «Сопротивление» созвало митинг в Ванадзоре. Желающие из Еревана автопробегом направляются в Ванадзор.