Հասարակություն 12:05 18/05/2022 Հայաստան
Երևանում շարունակվում են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող, Հայաստանի և Արցախի անվտանգությամբ մտահոգ քաղաքացիների խաղաղ անհնազանդության ակցիաները։ Մի խումբ քաղաքացիներ ակցիա են իրականացրել նաև Մետրոպոլիտենի «Երիտասարդական» կայարանում։ Ոստիկանները քաղաքացիներին քաշքշելով՝ բացում են մետրոյի վագոնների դռները։
Մետրոպոլիտենից հայտնում են, որ քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաների շրջանակում կաթվածահար է եղել Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենի բնականոն երթևեկությունը։
«Մետրոպոլիտենի «Երիտասարդական» կայարանում քաղաքացիներն իրականացրել են անհնազանդության ակցիա՝ խափանելով մետրոպոլիտենի երթևեկությունը։
Այս պահին մետրոպոլիտենի բոլոր կայարանների դռները փակ են՝ կուտակումներ չառաջացնելու նպատակով»,- հայտնում են Մետրոպոլիտենից։

Общество 12:39 18/05/2022 Армения
В Ереване продолжаются мирные акции неповиновения граждан, требующих отставки Никола Пашиняна, обеспокоенных безопасностью Армении и Арцаха.
Группа граждан провела акцию также в станции метро «Еритасардакан» (Молодежная). Полицейские, толкая граждан, открывают двери вагонов метро.
Из метрополитена сообщают: в рамках акций гражданского неповиновения было парализовано движение Ереванского метрополитена имени Карена Демирчяна.
«На станции метро «Еритасардакан» граждане провели акцию неповиновения, нарушив движение метрополитена.