Օրվա մամուլ 08:52 18/05/2022 Հայաստան
«Մայիսի 8-ին Դիմադրության շարժման ավտոերթն ու հանրահավաքը Գյումրիում առանց միջադեպերի չանցավ: Մեծ աղմուկ առաջացրեց հատկապես 70-անց տղամարդկանց եւ դաշնակցական երիտասարդների միջեւ տեղի ունեցած միջադեպը: Այս դեպքի հետեւանքով վերջիններս նաեւ ձերբակալվել են, նրանց մեղադրանք է առաջադրվել:
Եվ, ահա, այս միջադեպից հետո համացանցում տեղեկություններ տարածվեցին, թե տարեց տղամարդկանց հրահանգել էր երիտասարդների հետ վեճի բռնվել Գյումրու նախկին քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի որդին՝ Միսակը, որը ԱՄՆ-ում ՀՀ հյուպատոս դառնալու հավակնություններ ունի: Ավելին, նա այդ ամենը կազմակերպել է Շիրակի մարզպետ Նազելի Բաղդասարյանի եղբոր հետ, որը շատ ակտիվ է իրեն դրսեւորել այդ օրերին:
Մեկնաբանության համար «Ժողովուրդ» օրաթերթը դիմեց Սամվել Բալասանյանի որդուն՝ Միսակին, որը նշեց, թե այդ միջադեպի հետ ինքը որեւէ առնչություն չունի. «Անլրջություն ու անբարոյականություն է ինձ այդ դեպքի հետ կապելը»: Այս միջադեպից առաջ տեղի ունեցած ուշագրավ մանրամասներին «Ժողովուրդ» օրաթերթը կանդրադառնա առաջիկայում»։

«Жоховурд»: Какое отношение имеет сын Самвела Баласаняна к произошедшему в Гюмри инциденту
Газета «Жоховурд» пишет, что автопробег и митинг Движения сопротивления в Гюмри 8 мая прошли не без инцидентов. Большой шум вызвал особенно инцидент, который произошел между 70-летними мужчинами и молодежью АРФД. В результате этого инцидента члены АРФД задержаны, им предъявлено обвинение.
После этого инцидента в социальной сети распространились сведения о том, что пожилым мужчинам поручил спровоцировать спор с молодыми людьми сын бывшего мэра Гюмри Самвела Баласаняна – Мисак, который претендует на пост консула Армении в США. Более того, он организовал все это вместе с братом губернатора Ширакской области Назели Багдасарян, который в эти дни проявлял большую активность.
Издание обратилось для комментария к сыну Самвела Баласаняна – Мисаку, который отметил, что он не имеет никакого отношения к этому инциденту: «Несерьезно и аморально связывать меня с этим инцидентом».
Газета «Жоховурд» в ближайшее время представит произошедшие до этого инцидента интересные подробности.