Քաղաքական 12:20 25/05/2022 Հայաստան
Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Մնացել են Ոստիկանությունն ու ոստիկանական պատնեշների ետևում գաղտագողի տեղաշարժվող կապիտուլյանտը
«Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի հիմնադիր, քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է.
«Ճի՞շտ եմ հասկանում, որ երկու օր է պետական համակարգում միայն հավաքարարներն են աշխատում։ ԱԳՆ, ԱԽ, Նախագահական… չկան, չեն աշխատում։ Եվ դա լավ է։
ԱԺ-ն էլ ուսապարկերն են կաթվածահար արել՝ իրենց դատարկ ու անբովանդակ ներկայությամբ։ Մնացել են Ոստիկանությունն ու ոստիկանական պատնեշների ետևում գաղտագողի տեղաշարժվող կապիտուլյանտը։
Եվս մի ճիգ ու ամեն բան ավարտված կլինի դավաճանների այս իշխանության համար։ Օդը երկրում կարծես կանգնած լինի սպասումի մեջ։ Աստված առաջ, հուսով եմ ամեն բան լավ կլինի»։

Грант Мелик-Шахназарян: Остались лишь Полиция и передвигающийся украдкой за полицейским оцеплением капитулянт
«Правильно понимаю, что вот уже два дня в государственной системе работают только уборщицы? МИД, Совет безопасности, резиденция президента… нет, не работают. И это хорошо.
А работу НС парализовали рюкзаки (депутаты от фракции "Гражданский договор". – Ред.) – своим пустым и бессодержательным присутствием). Остались лишь Полиция и передвигающийся украдкой за полицейским оцеплением капитулянт.
Еще одно усилие, и все будет кончено для этой власти предателей. Воздух в стране, кажется, пропитан ожиданием. С Богом, надеюсь, все будет хорошо».