Պեսկովը հերքել է Պուտինի՝ Թուրքիա այցի նախապատրաստման մասին լուրերը
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի Թուրքիա այցի համար նախապատրաստական աշխատանքներ չեն իրականացվում: Նրա խոսքերը ներկայացնում է ՏԱՍՍ-ը։
«Չկա առարկայական նախապատրաստություն, կա վավեր հրավեր, կա նախագահի մտադրություն այն օգտագործելու, բայց հստակ ժամկետների մասին դեռևս որոշակիություն չկա»,-ասել է Պեսկովը։
ՄԱԿ-ի և Ուկրաինայի հետ բանակցությունների նպատակով Պուտինի Թուրքիա կատարելիք այցի մասին տեղեկությունը տարածել է A Haber հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի վարչակազմի աղբյուրները: ԶԼՄ-ները հայտնում են, որ այդ բանակցությունները պետք է տեղի ունենային մեկ շաբաթից։

Politics 11:25 24/06/2022 World
The exact date of Russian President Vladimir Putin’s visit to Turkey has not yet been set, Kremlin spokesman Dmitry Peskov has told TASS.
"No substantial preparations have been under way as of yet. There is a valid invitation, and the president plans to use it, but there have been no information about the exact dates," he said.
Commenting on the issue in May, the spokesman said that no timeframes were set in the invitation.
On January 26, Erdogan said that he had invited Putin to visit his country. He also said he was ready to arrange Putin’s meeting with Ukrainian President Vladimir Zelensky so that they could "keep paving the way for restoring an atmosphere of peace."