Տնտեսություն 15:57 25/06/2022 Հայաստան
Թուրքիայի ավիացիոն իշխանությունները FLYONE ARMENIA  ընկերությանը չեն տրամադրել Թուրքիայի օդային տարածքով դեպի Լիբանանի Հանրապետություն չվերթերի իրականացման (overflight) հնարավորություն։
Ընկերությունից հայտնում են, որ ստեղծված իրավիճակի արդյունքում՝ ընկերությունը ստիպված է մինչև ս.թ. հուլիսի 21-ը չեղարկել Երևան - Բեյրութ - Երևան երթուղով չվերթերը: ԸՆկերությունից հայտնում են, որ Երևան - Ստամբուլ - Երևան, Երևան - Փարիզ - Երևան և Երևան - Լիոն - Երևան երթուղով չվերթերը իրականացվում են համաձայն չվացուցակի։
Դեպի Բեյրութ չվերթերի վերսկսման վերաբերյալ կտրվի համապատասխան տեղեկատվություն։  Ավիաընկերությունն ուղևորներին առաջարկում է հետևյալ այլընտրանքները:
Ավելի վաղ Թուրքիայի ավիացիոն իշխանությունները FLYONE ARMENIA  ընկերությանը չէին տրամադրել Թուրքիայի օդային տարածքով դեպի եվրոպական երկրներ չվերթերի իրականացման (overflight) հնարավորություն, ինչի հետևանքով ընկերությունը ստիպված էր մինչև ս.թ. հունիսի 10-ը չեղարկել Երևան- Լիոն- Երևան և Երևան- Փարիզ- Երևան ուղղություններով չվերթերը:
Հիշեցնենք, որ «Հետք»  գրել էր,  որ FLYONE ARMENIA ընկերությունը ԱԺ պատգամավոր, գործարար Խաչատուր Սուքիասյանի ընտանիքի և մոլդովական «Fly One» ավիաընկերության համատեղ բիզնեսն է.
«Հայաստանում «Fly One»-ի գործընկերները Սուքիասյաններն են, սակայն «Ֆլայուան Արմենիա» ՍՊԸ-ում եղբայրներից՝ Խաչատուր, Սարիբեկ, Էդուարդ եւ Ռոբերտ Սուքիասյաններից, ոչ մեկ չկա: Հայկական կողմին պատկանող 54 %-ը գրանցված է այլ անձանց անունով, որոնք, սակայն, ըստ ամենայնի, փոխկապակցված են Սուքիասյաններին»։

Общество 17:51 25/06/2022 Армения
Авиационные власти Турции не предоставили авиакомпании FLYONE ARMENIA  возможности для осуществления полетов в Ливан через воздушное пространство Турции (overflight), сообщают из авиакомпании.
В результате сложившейся ситуацией авиакомпания вынуждена до 21 июля отменить рейсы по маршруту Ереван-Бейрут-Ереван.
Отметим, что, что рейсы Ереван-Стамбул-Ереван, Ереван-Париж-Ереван и Ереван-Лион-Ереван выполняются по расписанию. О возобновлении полетов в Бейрут будет предоставлена дополнительная информация.
Авиакомпания предлагает пассажирам следующие альтернативы: перенести дату полетов или получить обратно сумму стоимости билета.
Если билет куплен в турагентстве, авиакомпания просит установить связь с агентством, чтобы выбрать одну из предложенных альтернатив.
Ранее авиационные власти Турции не предоставили FLYONE ARMENIA возможности осуществления (overflight) рейсов в европейские страны через воздушное пространство Турции.
Напомним, что издание Hetq писало, что компания FLYONE ARMENIA является совместным бизнесом семьи депутата НС, предпринимателя Хачатура Сукиасяна и молдавской авиакомпании Fly One.
«Партнерами Fly One в Армении являются Сукиасяны, но в ООО FLYONE ARMENIA нет никого из братьев – Хачатура, Сарибека, Эдуарда и Роберта Сукиасянов. 54%, принадлежащие армянской стороне, зарегистрированы на других лиц, которые, однако, по всей видиости, связаны с Сукиасянами».