Քաղաքական 11:57 27/06/2022 Հայաստան
Պարոն Ջհանգիրյանը վիրահատության է ենթարկվելու հեսա, կամ արդեն այս պահին վիրահատության է. Դավիթ Խաչատրյան
«Երևի դրա մասին ես պետք է ավելի շուտ հայտնեի, ուղղակի կազմակերպչական խնդիրներով դրա ժամանակը իմ մոտ չեղավ: Պարոն Ջհանգիրյանը վիրահատության է ենթարկվելու հեսա, կամ արդեն այս պահին վիրահատության է ենթակվում և այս առողջական խնդիրների պատճառով ես եմ իրեն փոխարինելու»,-ԱԺ արտահերթ նիստում Վճռաբեկ դատարանի վարչական պալատի դատավորի թափուր տեղի համար Արտակ Զեյնալյանի թեկնածությունը ներկայացնելիս ասաց ԲԴԽ անդամ Դավիթ Խաչատրյանը:
Նա հայտնեց, որ մինչև այս պահը հայտնի չէր, թե Գագիկ Ջհանգիրյանը վիրահատության ենթարկվելու է, թե ոչ, ուստի այդ պահին ինքն է ԲԴԽ նախագահի պարտականությունների ժամանակավոր կատարողը:
Արտակ Զեյնալյանի կենսագրությունը ներկայացնելիս վերջինս չնշեց, որ թեկնածուն եղել է ԱԺ պատգամավոր և արդարադատության նախարար: Վրիպակը նկատեց ՔՊ պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը:
ԲԴԽ ներկայացուցիչը հաստատեց վրիպակի փաստը և խոսք տվեց ճշտել դրա պատճառները՝ պնդելով, որ սխալը տեխնիկական է եղել:
Նիստը նախագահող Հակոբ Արշակյանն էլ հիշեց, որ Արտակ Զեյնալյանի հետ միասին կառավարության անդամ են եղել:

Политика 14:50 27/06/2022 Армения
Исполняющего обязанности председателя Высшего судебного совета (ВСС) Армении Гагика Джангиряна прооперируют. Об этом на внеочередном заседании парламента в понедельник заявил ученый член ВСС Давид Хачатурян.
«Наверное, об этом должен был сообщить раньше, просто из-за организационных проблем у меня времени на это не осталось. Господин Джангирян должен быть прооперирован, или его уже оперируют, из-за проблем со здоровьем я буду заменять его», – заявил Давид Хачатурян при представлении кандидатуры Артака Зейналяна на вакантное место судьи Административной палаты Кассационного суда.
Давид Хачатурян сообщил, что до этого моменты было неизвестно, будет ли прооперирован Гагик Джангирян, поэтому сейчас исполняющим обязанности председателя ВСС является он.
Представляя биографию Артака Зейналяна, последний не упомянул, что кандидат был депутатом НС, министром юстиции. Это заметил депутат от ГД Сергей Багратян.
Представитель ВСС подтвердил факт ошибки и пообещал выяснить ее причины, заявив, что ошибка техническая.
Председательствовавший на заседании Акоп Аршакян напомнил, что он и Артак Зейналян были членами правительства.