Հասարակություն 11:05 27/06/2022 Հայաստան
Հայաստանում Ուկրաինայի նախկին դեսպան Ա. Բոժկոյի կինը ֆեյսբուքյան հարթակում վիրավորել է արցախյան 44-օրյա պատերազմում կրտսեր որդուն՝ Աբգարին կորցրած Գեղամ Նազարյանին։
ԱԺ պատգամավոր Նազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Մեր երկրին երկու բան է պակասում։ Երկու բանի խիստ պակաս ու կարիք կա։ Երկրին, որ ասում եմ, նկատի ունեմ միջին վիճակագրական հայաստանցուն»։
Ռաիսա Կարագյոզյանը, որ ուկրաիանացի դիվանգետի կինն է, արձագանքել է.
«Ձեզնից ի՞նչ հայաստանցի: Էն է, երևում է թաթար-մոնղոլական ծագում ունեք, ասա չինգիզոիդ եք, էլի, դրա համար եք պուտին չինգիզոիդի ճորտը դարձած մոսկովիներին ջատագովում: Մոսկովիների պես դուք էլ չինգիզխանի ժառանգորդ եք, ֆոտոյից եմ տեսնում»։
Ի դեպ, Գեղամ Նազարյանի ֆեյսբուքյան էջի գլխավոր նկարում ոչ թե ինքն է, այլ մատիրոսված Աբգարը։ Սա բարկացրել է օգտատերերին, նրանցից շատերը մեկնաբանություններում հիշեցրել են, որ այդ կնոջ թոռները ոչ հայ են, ոչ էլ հայաստանցի։

Society 13:15 27/06/2022 Armenia
The spouse of former Ukrainian Ambassador to Armenia Alexander Bozhko publically insulted Armenian opposition MP Gegham Nazaryan, who lost his son Abgar in the 2020 war in Artsakh.
Raisa Karagyozyan made a rude comment on Nazaryan’s Facebook post on Sunday.
"Our country is lacking two things. There is a great lack and need for two things. By saying the country, I mean the average citizen of Armenia,” the lawmaker wrote.
In her comment on the post, the Ukrainian diplomat’s wife questioned the Armenian nationality of the deputy.
"What kind of Armenian are you? You must be of Tatar-Mongolian descent. You are Chingizids, that’s why, having become a slave of Putin the Chingizid, you support Muscovites. Like Muscovites, you are also a descendant of Genghis Khan, I can see it from the photo,” she said.
Incidentally, the profile picture of Gegham Nazaryan's Facebook page is not of him, but of his fallen son. Karagyozyan’s comments angered many users.