Իրավունք 12:38 13/08/2022 Հայաստան
Օգոստոսի 12-ին, ժամը 21-ի սահմաններում, 911 ծառայություն զանգած քաղաքացին հայտնել էր, որ մայրը Կոմիտասի պողոտայի շենքերից մեկի բնակարանում ինքնասպան է եղել։
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր մեկնած ոստիկանության օպերատիվ խումբն ու քննիչները նշված բնակարանում հայտնաբերեցին վարձակալական հիմունքներով ապրող 55-ամյա Ռուզաննա Վարդանյանի դին։
Խոհանոցում հայտնաբերված կնոջ դիակի վրա քերծվածքներ կային, իսկ պարանոցին՝ պարան։
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և Արաբկիրի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած ծավալուն միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվեց, որ կնոջը սպանել էր 17-ամյա որդին։ Նա ձերբակալվել և ներկայացվել է քննչական ստորաբաժանում։
Նշանակվել են փորձաքննություններ։ Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզվում են։

12 августа около 21:00 гражданин позвонил в службу «911» МЧС Армении, сообщив, что его мать совершила самоубийство в одной из квартир на проспекте Комитаса в Ереване.
Как сообщают из Полиции, выехавшая на место инцидента оперативная группа полиции и следователи обнаружили в указанной квартире тело 55-летней Рузанны Варданян, которая снимала эту квартиру в аренду.
В результате предпринятых служащими управления полиции Еревана и управления Арабкир комплексных мероприятий и следственных действий выяснилось, что женщину убил её 17-летний сын. Он был задержан и подвергнут приводу в следственный отдел.