Քաղաքական 20:08 17/08/2022 Հայաստան
Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հեռախոսազրույց է ունեցել  Նիկոլ Փաշինյանի հետ։Այս մասին հայտնում են ՌԴ Կառավարությունից։
«Կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են հայ-ռուսական առևտրատնտեսական համագործակցությանը և տարբեր ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Նրանք քննարկել են նաև Եվրասիական տնտեսական միությունում համագործակցության ընդլայնման և օգոստոսի 25-26-ը Չոլպոն-Աթայում (Ղրղզստանի Հանրապետություն) Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի նախապատրաստման առաջնահերթ խնդիրները»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Политика 10:54 18/08/2022 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с председателем правительства Российской Федерации Михаилом Мишустиным. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Собеседники обсудили вопросы армяно-российского сотрудничества в торгово-экономической сфере и реализации совместных проектов в различных областях.
Никол Пашинян и Михаил Мишустин коснулись также приоритетных задач расширения взаимодействия в Евразийском экономическом союзе и подготовки к предстоящему 25–26 августа в Кыргызстане заседанию Евразийского межправительственного совета.