Օրվա մամուլ 09:30 18/08/2022 Հայաստան
«Հրապարակ». Քարվաճառը հանձնվում է այն ազատագրած Մոնթեի ծննդյան օրը, իսկ Բերձորը՝ Ադրբեջանի առաջին տիկնոջ ծննդյան օրը
«Փաշինյանը թիմին ասել է, թե ամեն ինչ անելու է, որ Մոսկվայում եռակողմ հանդիպման ժամանակ Աղավնոյի, Բերձորի տարհանումը հետաձգվի: Հիշեցնենք. այդ տարածքների հանձնման վերջնաժամկետն օգոստոսի 25-ն է: Դրանով փորձելու է ոչ միայն ժամանակ շահել և կոմունիկացիաների տեղափոխման գործն առաջ տանել, այլև խուսափել քննադատությունների ալիքից, որը նոր ուժով կծավալվի 25-ից հետո:
Աղավնոն Ադրբեջանին հանձնելու օրը՝ օգոստոսի 26-ը, Մեհրիբան Ալիևայի ծննդյան օրն է։ Ուշագրավ է, որ Արցախը, որպես կանոն, մաս-մաս տրվել է Ադրբեջանի համար նշանակալից օրերին, ինչի համար էլ Փաշինյանին մեղադրում են Ալիևի հետ ուղիղ կապի ու համագործակցության մեջ: Շուշին հանձնվեց նոյեմբերի 9-ին` Ադրբեջանի դրոշի օրը, Քարվաճառը՝ Քարվաճառն ազատագրած Մոնթեի ծննդյան օրը, Բերձորը կհանձնվի Ադրբեջանի առաջին տիկնոջ ծննդյան օրը»։

Политика 12:22 18/08/2022 Армения
«Грапарак»: Карвачар сдали Азербайджану в день рождения Монте, освободившего Карвачар, а Бердзор сдадут в день рождения Мехрибан Алиевой
Никол Пашинян сказал своей команде, что во время трехсторонней встречи в Москве сделает все возможное, чтобы отсрочить эвакуацию Ахавно и Бердзора, пишет газета «Грапарак». Напомним: крайний срок сдачи этих территорий – 25 августа.
«Тем самым он попытается не только выиграть время и продвинуть работу по переводу  коммуникаций, но и избежать волны критики, которая прокатится с новой силой после 25 числа.
День сдачи Ахавно Азербайджану – 26 августа – день рождения Мехрибан Алиевой. Примечательно, что Арцах, как правило, сдавался по частям в знаменательные для Азербайджана дни, из-за чего Пашиняна обвиняют в прямых контактах и сотрудничестве с Алиевым. Шуши был сдан 9 ноября – в день азербайджанского флага, Карвачар – в день рождения Монте, освободившего Карвачар, а Бердзор будет сдан в день рождения первой леди Азербайджана», - пишет газета.